Політолог нагадав, що і Юлія Тимошенко "погрожувала" подати до суду стосовно питання високих тарифів, і Олег Ляшко робив схожі заяви. А Опозиційний блок вустами Олександра Вілкула говорив, що ще минулого року подавали до суду.
У мене є підозра, що не так просто буде досягти тут результату. Якщо будуть оскаржувати в суді, то це має бути або порушення певної норми закону, або процедури ухвалення рішення. Вони подають в суд. Це дуже гучно звучить. Але — підстава яка? Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг незаконна — але який закон порушено? Не зрозуміло, що саме оскаржується. Тому у мене є велика підозра, що все, що ми сьогодні чуємо — піар і не більше,
— пояснив Фесенко.
Політикам вдається використовувати суди в блокуванні політичних рішень, коли судова система занадто слабка або занадто корумпована — коли можна або політично впливати, або за гроші. Експерт навів показові приклади: під час кризи 2007 року Янукович і Партія регіонів ухвалювали потрібні їм судові рішення в судах на сході, зокрема, в Донецькій області, а Балога — рішення на користь Ющенка на Закарпатті. З одного приводу — діаметрально протилежні судові рішення.
Інший показовий приклад — коли Ющенко восени 2008 року абсолютно законно розпустив ВР, оскільки упродовж місяця не була створена нова парламентська коаліція. А Тимошенко заблокувала це рішення в судах. У них тоді був потужний вплив на судову систему плюс вони використовували політичне блокування суду,
— вважає експерт.
Стосовно соціальних проблем, каже Фесенко, рішення досі приймались тільки на користь певної соціальної групи — наприклад, нещодавно Конституційний суд визнав неконституційним рішення парламенту про обмеження пенсій для суддів.
Нагадаємо, голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила журналістам, що цього тижня підготує подання до суду на рішення про підвищення тарифів на тепло та воду.