Угода була підписана в Києві, в присутності членів Кабінету міністрів і Адміністрації Президента України.

"Ми співпрацюємо з Європейським інвестиційним фондом і Європейським інвестиційним банком як група ProCredit з 2007 року, тому ми вже маємо майже десятирічний досвід роботи. Підписання сьогоднішньої угоди дійсно історична подія для "ПроКредит Банку" і для всієї України. Ми переконані, що підписання цієї угоди створить стимул для інноваційних ідей та інвестицій, а також допоможе нашим клієнтам збільшити свою конкурентоспроможність. Будучи банком-партнером для малих і середніх підприємств, ми знаємо, що сучасні технології, інноваційне мислення та орієнтованість на екологію є ключовими факторами для майбутнього розвитку", заявив Борислав Костадінов, член Ради директорів "ПроКредит Холдинг".

InnovFin є частиною глобальної програми ЄС "Горизонт-2020" (інвестування 80 млрд євро в наукові дослідження та інноваційні проекти в період 2014-2020 років ред.). Відповідно до підписаної угоди, Європейський інвестиційний фонд надає "ПроКредит Банку" (Україна) банківські гарантії на 50 млн євро для кредитування компаній, які займаються дослідженнями та інноваціями.

"Ми спеціалізований банк для малого і середнього бізнесу. Сьогодні ми продовжуємо розвиток нашого бізнесу і подальше нарощування обсягів фінансування, яке ми надаємо виробничим і сільськогосподарським підприємствам і компаніям сфери послуг. Протягом 2015 і першої половини 2016 наш розвиток буd досить успішним ми виділили понад 300 млн євро. Для себе ми чітко визначили коло клієнтів, з якими хочемо працювати. Це малий і середній бізнес. Працюючи з "ПроКредит Банком", Європейський інвестиційний фонд безпосередньо отримує доступ до малого і середнього бізнесу. В рамках програми, ми можемо запропонувати кінцевому одержувачу більш гнучкі умови і за ставкою, і по забезпеченню. В українському контексті це важливий фактор", зазначив Віктор Пономаренко, голова правління "ПроКредит Банк" (Україна).

В рамках InnovFin, на кредити можуть розраховувати малі і середні фірми (менше 500 співробітників). Мета кредитування фінансування досліджень, розробок та інноваційної діяльності. Термін дії програми складе 2 роки. Величина позик від 25 тисяч євро до 7,5 млн євро.

В уряді вже подякували представникам міжнародних фінансових інститутів за позитивне вирішення питання про фінансування українського бізнесу. Міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив, що Україна має величезний потенціал для розвитку, і треба створювати умови, щоб креативні і творчі люди не виїжджали з країни: "Одне з великих перешкод для малих і середніх підприємств це якраз відсутність доступу до фінансування".

"Для того, щоб нам міняти, будувати нову країну, яка може стати значущим активом в Об'єднаній Європі, потрібні інновації. Роль інновацій має велике значення в бізнесі, в контексті трансформування цілих галузей економіки, по крайній мірі, деяких з них, які мають велику спадщину Радянського Союзу", заявив Максим Нефедов, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі.

Відзначимо, що аналогічні програми вже працюють у восьми країнах Східної і Західної Європи. 9 травня гарантійну угоду на суму 20 млн євро група ProCredit підписала з Європейським інвестиційним фондом для кредитування МСБ Греції.

ДОВІДКА

"ПроКредит Банк" (раніше Мікрофінансовий Банк) заснований в 2001 році. ProCredit Holding (Німеччина) в березні 2015 року сконцентрував 60,8716% його акцій. Станом на кінець лютого 2016 року частка ProCredit Holding становила 72,1577%. Крім цього, акціонером банку було KfW Reconstruction Credit Institute (Німеччина, пряма участь 27,8423%).

Згідно з даними Нацбанку України, станом на 1 липня 2016 року за розміром загальних активів (10,26 млрд грн) "ПроКредит Банк" займав 19-е місце серед 108 банків, що діяли в країні банків.

Група "ПроКредит"

Материнською компанією міжнародної групи "ПроКредит", в яку входять банки, розташовані в основному в Східній Європі і спеціалізуються на роботі з малими і середніми підприємствами, є "ПроКредит Холдинг АГ та Ко" зі штаб-квартирою у Франкфурті-на-Майні. Станом на 30 червня 2016 року загальна вартість активів групи становила 6 млрд євро. Загальний обсяг наданих кредитів склав 4,1 млрд євро, загальна сума депозитів клієнтів 3,8 млрд євро, а власний капітал 608 млн євро. Ключовими акціонерами "ПроКредит Холдинг АГ та Ко" є стратегічні інвестори "Цайтінгер Інвест" (Zeitinger Invest), "ПроКредит Стаф Інвест" (ProCredit Staff Invest) включає інструменти інвестування для персоналу "ПроКредит", Фонд "Датч доїння" (Dutch DOEN Foundation), "КфВ" (KfW) і МФК (Група Світового банку)