Втім, наразі офіційних звернень до Національного банку України не надходило. Таку заяву зробив заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій.
До речі Найбільший прибуток за 10 років: скільки заробили українські банки за вісім місяців
Справа "банкопаду" і РНБО
За словами Юрія Гелетія, про перевірку інформації НБУ щодо "банкопадів" він бачив лише у ЗМІ. Відтак реакцію НБУ щодо перевірки немає.
Бачив ці заяви у ЗМІ, проте офіційних звернень від РНБО з цього приводу ми не отримували,
– сказав Гелетій.
Всередині вересня секретар РНБО Олексій Данілов на форумі YES Brainstorming заявив, що Радбез досліджуватиме питання "банкопаду". За його словами, це мало статися за дорученням Зеленського.
Наступний кейс, який може розглядатися в апараті Ради національної безпеки і оборони, за дорученням Президента, це, як так сталося, що грошей немає, а олігархи додаткові з'явилися після, скажімо так, "банкопаду" у нашій країні. Це речі, які мають бути абсолютно публічним,
– зазначив Данілов.
"Банкопад" у 2014 – 2017 роках: коротко
- Від початку 2014 року Нацбанк вивів з ринку 82 фінустанови через їхню неплатоспроможність, причетність до відмивання грошей або непрозору структуру власності.
- У листопаді 2016 року тодішня очільниця Національного банку Валерія Гонтарева заявляла, що це не політична розправа.
- Як запевняли у НБУ, ця політика була необхідною після кризи 2008 року, коли у більшості банків вже не було капіталу.
- Втім, як писали ЗМІ, ліквідація банків начебто не завжди була прозорою. Мовляв, у фінустановах, де лежать кошти впливових людей, їх просто попереджали, щоб вони вивели гроші.