Таку думку висловив Володимир Ткаченко, заступник генерального директора АМКР, в рамках Міжнародного металургійного форуму "Наука та інновації" в Києві в понеділок, повідомляє Uaprom.
"Завдання держорганів – це захист внутрішнього ринку та сприяння в просуванні металопродукції на експортних ринках, оскільки глобальна конкуренція посилюється", – сказав він.
За словами заступника гендиректора, Україна в рамках вступу до СОТ погодилася на нульові ставки ввезення металопрокату на свою територію.
"Тобто, зараз метал можна імпортувати без проблем в Україну. Але внутрішній ринок треба захищати, для чого потрібні інші інструменти", – сказав Ткаченко.
У той же час топ-менеджер повідомив, що АМКР отримав підтримку від українського уряду, зокрема, в кейсі арматурі в США.
"Ми беремо активну участь у цьому розслідуванні і отримали допомогу від МЕРТ, щоб продовжити кейс, оскільки ми не встигали подати документи", – зазначив він.
Нагадаємо, Міністерство торгівлі США оголосило 6 вересня про введення попередніх антидемпінгових мит на імпорт катанки з вуглецевої і легованої сталі з Білорусі, Росії і ОАЕ, проте не оприлюднив рішення у відношенні аналогічної продукції з Італії, Південної Кореї, ПАР, Іспанії, Туреччини, України та Великобританії.
Говорячи про роль металургії України в економіці країни, Ткаченко зауважив, що зараз "фокус інтересу змістився з металургії на інше".
"Металургія завжди була драйвером промисловості, драйвером економіки. Вона тягла за собою всі галузі. І від того, успішна або ні українська металургія, залежала наша економіка", – підкреслив представник АМКР.
Нагадаємо, 2-3 жовтня в Києві проходить Міжнародний металургійний форум "Наука та інновації".
Організаторами форуму виступають НАН України, "Смарт Холдинг", "Метінвест", "Інтерпайп", "АрселорМіттал Кривий Ріг" і Evraz.
У заході беруть участь промисловці, представники наукової спільноти та державні чиновники.