Союзники України продовжують шукати рішення, які могли б гарантувати стягнення репарацій з Росії на користь нашої держави. Один з таких механізмів – замороження активів країни-агресорки за кордоном.
Читайте також Санкції проти Росії ефективні, – глава Мінфіну Франції розповів про ключові виклики та плани
Бельгія заморозила рекордну суму
Про це розповів міністр фінансів Бельгії Вінсент Ван Петегем. Відповідну цифру очільник відомства назвав з нагоди роковин повномасштабного вторгнення Росії на територію України. За його словами, Бельгія з 24 лютого 2022 року заморозила активів на 58 мільярдів євро. Мовиться про кошти як російських фізичних, так і юридичних осіб.
Цікаво, що це найбільша сума з-поміж усіх країн-членів ЄС. Також варто зауважити, що Бельгія заблокувала фінансові операції Росії на суму 191 мільярд євро.
Загалом ці заходи стосуються 1789 російських компаній та громадян, внесених до санкційного списку,
– зазначають у міністерстві.
Але і це ще не все. Бельгія, продовжуючи санкційний тиск проти Росії, посилила митні перевірки як щодо цієї країни, так і Білорусі. Перевірку пройшли 91 020 декларацій, пов'язаних з цими державами. Крім того, фізично проінспектували 7 925 контейнерів.
До слова, станом на серпень 2022 року мовилося про замороження 50,5 мільярда євро Бельгією. Ці гроші належать або людям, або компаніям, або юридичним особам, які потрапили під санкції через війну, розв'язану Росією проти України.
ЄС ухвалив 10 пакет санкцій
- 25 лютого глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомив про те, що вдалося дійти згоди щодо 10 пакету санкцій проти Росії. Він охоплює 121 фізичну та юридичну особу, а також обмеження щодо торгівлі та пропагандистських ЗМІ.
- Зауважимо, що до списку санкцій потрапили також ті, "хто відповідальний за депортацію та примусове усиновлення щонайменше 6 000 українських дітей".
- Але і це ще не все. Серед обмежень будуть експортні заборони на 11 мільярдів євро. Мовиться про товари, які Росія не може замінити постачанням з інших держав.