Про історію виникнення, головні переваги та недоліки альткоїнів, а також які можливості для інвестицій вони відкривають – читайте далі.
Варте уваги Офіційне євро вперше наближається до 45 гривень
Що відомо про альткоїни
Альткоїни – визначення, яке використовують для всіх криптовалют, які з’явилися після біткойна. Ця назва походить від ідеї, що біткойн – це перша криптовалюта у світі, а всі інші монети вважають "альтернативними”.
З моменту створення біткойна у 2008 році винайшли тисячі монет. Чимало з них були модифікованими копіями біткойна. Це відбувалося у рамках процесу, який відомий як форк (Fork). З часом альткоїни все більше розвивалися, водночас вони мають як схожі характеристики з біткойном, так і низку унікальних особливостей. Цей вид монет пропонує альтернативні функції та варіанти використання.
Крім того, поява альткоїнів та відповідних мереж блокчейнів свідчила про початок ери експериментів і дозрівання криптоіндустрії, адже реально ширше стали застосовувати цю технологію.
Також варто додати, що альткоїни – це невіддільний компонент ширшої технологічної екосистеми блокчейнів. Також завдяки децентралізації та блокчейну можна створювати необмежену кількість альткоїнів.
На сьогодні на альткоїни припадає 46,2% ринку криптовалют. Тоді як ринкова капіталізація цих монет становить 1,2 трильйона доларів, згідно з даними CoinGecko.
Які є типи альткоїнів
Сьогодні на ринку існує декілька типів альткоїнів. Їх розділяють на категорії – залежно від цілі створення, архітектури мережі і т.д. При цьому кожен з видів альткоїнів є втіленням певного аспекту криптоіндустрії – від практичної корисності в цифрових екосистемах до цифрового управління та конфіденційності.
Proof of Work-альткоїни – монети, створені у процесі майнінгу для перевірки транзакцій і захисту мережі. Майнінг є основним значенням для створення та розповсюдження альткоїнів.
PoS-альткоїни – монети, які функціонують на основі механізму консенсусу, при якому валідатори вибираються для створення нових блоків і перевірки транзакцій на основі кількості монет, які вони тримають і готові “поставити” як заставу. Стейкінг – це альтернативний підхід до майнінгу, який також сприяє безпеці та децентралізації мережі.
Стейблкоїни – криптовалюти, ціна яких прив’язана до фіатних валют (долар, євро, гривня) або інших активів, що робить їх менш волатильними на ринку. Цей тип альткоїнів є надійним засобом накопичення вартості та обміну у волатильній екосистемі криптовалют. Як приклад можна привести Tether – USDT, вартість якого привʼязана до долара приблизно 1:1.
DeFi-альткоїни – це монети, з допомогою яких надають різноманітні фінансові послуги. Йдеться про кредитування, торгівлю тощо. Водночас у цьому ланцюжку відсутні посередники, як-от банки. Вони використовують технологію блокчейн для створення відкритої та доступної фінансової інфраструктури, кидаючи виклик класичним фінансовим системам. Зокрема, йдеться про Aave (AAVE) і Compound (COMP).
Платіжні токени – альткоїни, призначені для полегшення транзакцій та платежів задля покращення класичних платіжних систем. Йдеться про швидкі та недорогі транзакції для споживачів, які шукають ефективні платіжні рішення.
Альтернативні монети безпеки – це монети, які дають право власності на реальні активи і підлягають дотриманню нормативних вимог, як і звичайні цінні папери.
Корисні альткоїни – монети, які забезпечують доступ до певного продукту або послуги в блокчейн-екосистемі, що використовують в децентралізованих застосунках (dApps).
Мемкоїни – це монети, які набувають популярності завдяки мемам у мережі та інтернет-культурі. Досить часто вони не мають жодної фактичної користі, а є інструментом для розваги. Попри спекулятивний характер цих монет, вони сприяють залученню спільноти та підвищенню обізнаності про альткоїни та їхній курс. Додамо, що один із найвідоміших мемокоїнів – це Dogecoin.
Що таке альткоїни / shutterstock
Токени керування – ця криптовалюта надає власникам право брати участь у процесах ухвалення рішень у блокчейн-мережі. Вони забезпечують децентралізоване управління та розвиток проєкту, даючи холдерам можливість формувати його майбутнє. Для прикладу наведемо альткоїн Maker.
Переваги та недоліки альткоїнів
Серед ключових плюсів альткоїнів, перш за все, можна виділити різноманіття для вибору. Річ у тому, що існують буквально тисячі монет, які призначені для різних цілей.
До переваг альткоїнів також можна віднести такі ознаки:
Деверсифікація – альткоїни пропонують широкий спектр для інвестиційних можливостей;
Інноваційність – чимало альткоїнів є флагманами нових технологій та концепцій у криптоіндустрії, що сприяє її розвитку загалом;
Потенціал – деякі альткоїни можуть стрімко зростати в ціні. Тому у результаті реально отримати потенційно більший прибуток.
З іншої сторони до недоліків, які мають альткоїни, можна віднести:
Волатильність – альткоїни, за певними винятками, значно більше схильні до різких коливань на ринку, ніж біткойн.
Відсутність регулювання – чимало альткоїнів працюють у так званих сірих зонах. Відповідно інвестори або трейдери у майбутньому можуть зіткнутися із потенційними юридичними ризиками.
Ризики – альткоїни також є менш ліквідними та схильні до різких коливань курсу. Для прикладу, інвестиція в альткоїн буде більш ризиковою;
Маніпулювання ринком – альткоїни більш схильні до різних методів маніпулювання. Тож завжди варто пам’ятати про важливість комплексної перевірки та управління ризиками.
Як безпечно придбати альткоїни
Просто, безпечно та максимально зручно проводити численні операції на крипторинку допомагає, для прикладу, одна із найбільших криптобірж Європи WhiteBIT, яка пропонує своїм клієнтам більше ніж 270 активів та більше ніж 520 торгових пар.
WhiteBIT пропонує два варіанти для придбання альткоїнів: обмін або виконання торгового ордера. Проте спершу потрібно подбати про реєстрацію на біржі, яку можна здійснити через офіційний сайт або мобільний застосунок. Наступні етапи – обов’язкова верифікація та поповнення балансу.
Далі залишиться виконати такий алгоритм дій, якщо йдеться про функцію обміну, що є одним із найпростіших варіантів купівлі криптовалют:
Обрати вкладку "Торгівля" – "Обмін";
Визначитися із парою для операції (фіатна валюта – альткоїн);
Вказати суму активу, яку запланували для відповідної транзакції, та натиснути "Підтвердити".
Що таке альткоїни / Скриншот з WhiteBIT
Тоді як операція з торговим ордером складається з такої послідовності дій:
Обрати вкладку "Торгівля" – "Спот".
Обрати торгову пару із переліку, який можна побачити у лівій частині термінала.
У нижній частині вказані типи ордерів, з яких слід обрати потрібний – Market, Limit, Stop-limit, Stop-market та OCO.
У полі "Сума" залишиться вказати бажану кількість активу та натиснути кнопку "Купити".
Після цього кошти зарахують на баланс клієнта.
Отже, альткоїни – це різноманітний набір цифрових активів з низкою унікальних особливостей. Цей тип криптовалют є своєрідним двигуном інновацій в індустрії, а також ще одним інвестиційним інструментом.