Що відбувалося на ринку валют

У коментарі 24 Каналу банкірка Анна Золотько зазначає, що на початку минулого тижня під тиском підвищеного попиту, як з боку фізичних осіб, так і з боку бізнесу, котирування на міжбанку доволі динамічно зростали. Збільшення відбувалось, зокрема, через масовані виплати зарплат українцям.

Читайте також Міжнародні резерви України збільшились: на скільки вони зросли у серпні

Анна Золотько

Директор департаменту казначейських операцій Unex Bank

За перші два дні гривня у безготівковому сегменті втратила понад 30 копійок: курс збільшився з 40,04 гривень за долар до 40,35 гривень за долар. Додатковим чинником тиску на гривню на початку тижня був вихідний понеділок в США, через що угоди на міжбанку укладалися на умовах ТОМ, тобто з поставкою валюти на наступний день.

Золотько зазначає, що на цьому фоні у вівторок обсяг торгів тут відчутно зріс, перевищивши позначку 220 мільйонів доларів. Вже починаючи з середи попит на валюту на міжбанку почав вщухати. Відтак, вже наприкінці торгової сесії четверга котирування повернулися на рівні ранка понеділка.

У п’ятницю надвечір на міжбанку пропозиція валюти навіть переважала попит. На цьому фоні котирування опустилися нижче позначки 41 гривень за долар до 40,91 гривні за долар,
– зазначає Золотько.

Банкірка уточнює, що вперше за останні чотири тижні НБУ навіть купував валюту до резервів – 0,6 мільйона доларів. Це найбільший показник від початку липня.

Якою буде ситуація на ринку валют на цьому тижні

  • за прогнозами Золотько, курс на міжбанку не вийде за межі коридору 40,90 – 41,50 гривні за долар;
  • вартість долара у готівковому сегменті буде знаходитися в діапазоні 41,30 – 41,70 гривень за долар.