Про те що, уряд Гройсмана працює, зізналися навіть скептики. Більше половини політологів, які взяли участь в експертному опитуванні, вважають, що гостра фаза політичної та економічної кризи минула.
Політологи запевнили, що вчасна підготовка проекту бюджету на 2017 рік демонструє якісну відмінність від попередників.
Читайте також: Європейська компанія звинуватила Кабмін у недружелюбності
Крім того, аби заробити бонуси населення, Гройсман зосередив увагу саме на тих змінах, які одразу відчують громадяни. Серед найпомітніших – скасування податку на пенсії та ремонт доріг. Це при тому, що коштів на нього виділено вдвічі менше, ніж за часів Азарова.
Але прем'єр ризикує репутацією стосовно комунальних тарифів. Та, на думку голови центру політичних досліджень "Пента" Володимира Фесенка, тарифи на комунальні послуги мали підвищити ще 20 років тому.
Гройсман пішов на певний ризик, але тактично зробив правильно – спочатку непопулярні рішення, а потім поступово їх компенсувати, знімати цю проблему,
– пояснив експерт.
Поки що українці тактичних ігор прем`єра не оцінили і, при одній лише згадці про Кабмін, одразу критикують підвищення тарифів.
Найбільшим недоліком уряду Гройсмана експерти вважають повільні реформи. Експерти єдині і в тому, що головні гальма позитивних змін – відсутність єдності між депутатами та міністрами, а також корупційні схеми.
Читайте також: У Європі розповіли, чому досі не дали Україні безвіз
З повільними темпами реформ та соціально непопулярними рішеннями цей уряд, на думку політологів, все одно тимчасово зняв політичну напругу. Тому нинішньому складу Кабміна прогнозують життя до наступних парламентських виборів.