Про це пише Мінпром у статті "Покровський горизонт". Як зазначається, на початку 2019 року ШУ "Покровське" здало в експлуатацію нову лаву на південній панелі блоку №10, запаси якої становлять понад 1 мільйон тонн вугілля. Навесні – ще одну. Загалом протягом 2019 року планується облаштувати 5 нових лав. У травні поточного року до Покровська прибув новий прохідницький комбайн П-315, аналогів якому немає в Україні. Його близько року будували на Новокраматорському машинобудівному заводі спеціально під параметри покровських горизонтів.
Перед цим шахтоуправління закупило кілька нових очисних комбайнів польського та чеського виробництва. А з метою підвищення безпеки в шахтах були придбані 2 німецьких дегазаційних верстата і 10 бурових. В цілому лише у 2019 році на закупівлю нового обладнання і технологій підприємство має намір витратити понад 700 мільйонів гривень.
Паралельно зі збільшенням потужностей "Покровське" і створює нові робочі місця в регіоні. У порівнянні з показником 2017 року середньооблікова чисельність працівників шахтоуправління зросла майже на 300 осіб, впритул наблизившись до 7-тисячної позначки, а середня зарплата зросла за минулий рік на 25%. Аналогічний тренд поширюється і на господарські суб'єкти, де ш/у є основним власником – Покровську шахтобудівну компанію і збагачувальну фабрику "Свято-Варваринскую".
Як відзначають в "Метінвесті", у разі отримання повного контролю над ш/у "Покровське" група має намір повністю відновити виробництво дефіцитного вугілля марки К. Це у свою чергу гарантує співробітникам шахтоуправління збереження робочих місць, а бюджету країни обіцяє додаткові податкові надходження. І природно, такий симбіоз принесе додаткові соціальні інвестиції в місто Покровськ, для якого шахта є найбільшим промисловим підприємством і головним роботодавцем.