Прем'єр-міністр Івета Радічова пов'язала ратифікацію плану з питанням про довіру уряду. Частина представників правлячої коаліції відмовилися схвалити розширення фонду.
Очікується, що пізніше пройде повторне голосування, на якому, ймовірно, пакет заходів з розширення повноважень EFSF буде ратифікований.
Невдача була цілком передбачуваною після зроблених раніше заяв партії "Свобода та солідарність" (SaS), що входить в правлячу чотирьохпартійну коаліцію Словаччини: члени партії пригрозили утриматися від голосування і зірвати ратифікацію плану. Крім того, аналогічний намір висловили і представники основної опозиційної партії колишнього прем'єра Роберта Фіко Smer-SD: представники партії, які загалом підтримують план по розширенню повноважень EFSF, заблокували його, щоб відправити уряд у відставку. Згідно із заявою членів Smer-SD, вони будуть готові приступити до обговорення реформи EFSF, як тільки нинішній уряд піде.
Набуття чинності плану розширення функцій EFSF вимагає схвалення всіх 17 країн єврозони. План, зокрема, передбачає, що оновлений фонд буде самостійно проводити інтервенції на ринках держоблігацій єврозони і надавати "попереджувальні" кредитні лінії проблемним країнам. Словаччина залишилася останньою країною єврозони, яка досі не ратифікувала поправки до європейського законодавства.