В іншому випадку, на обличчі корупційна складова в діях чиновників.
Такої точки зору дотримується економічний експерт, генеральний директор інвестиційно-банківської компанії European Capital Management Вадим Браїловський.
Як повідомлялося, вчора, 21 вересня 2017 року, в телефонній розмові, перший заступник голови Державної служби геології та надр України Микола Фощій пообіцяв до вихідних прийняти ініціативну групу шахтарів ПрАТ "Євраз Суха Балка", які ось уже четвертий день проводять безстрокову акцію протесту, вимагаючи від відомства продовження і видачі комбінату ліцензій на видобуток руди. Мета переговорів за словами Фощія – залагодження конфліктної ситуації.
Як передає наш кореспондент з місця подій, за станом на 10.00, 22 вересня 2017 року, зустріч шахтарів з керівником Держгеонадр поки не відбулася.
На думку економічного експерта, в ситуації, що склалася, присутній корупційний фактор.
"Особисто я не розумію, про що Микола Фощій хоче говорити з представниками мітингувальників шахтарів? Наскільки мені відомо, "Суха Балка" своєчасно, як того вимагає чинне законодавство, звернулася в Держгеонадр за продовженням ліцензій. І відомство, відповідно до того ж закону, зобов'язана протягом 60 днів підготувати і видати документи. Навіщо потрібні якісь переговори? Тим більше, "Суха Балка" має в своєму розпорядженні рішеннями Дніпропетровського і Вищого адміністративного судів України, які зобов'язують Держгеонадр надати компанії дозволу на видобуток сировини. В чому проблема? На мій погляд, чинник безпідставного затягування Держгеонадрами виконання своїх прямих функціональних обов'язків може свідчити про корупцію. Говорячи простою мовою, від власника компанії просто намагаються отримати велику суму хабара", – вважає Браїлівський.
У свою чергу директор з правових питань ПАТ "Євраз Суха Балка" Дмитро Присяжнюк заявив, що ініціативна група сподівається на обіцяну Миколою Фощіем зустріч.
"В ході переговорів ми маємо намір проінформувати керівництво Держгеонадр про подачу до Мін'юсту заяви про початок провадження з примусового виконання керівництвом Держгеонадр судових рішень. Крім того, ми маємо намір попередити пана Фощія про кримінальну відповідальність.
"Стаття 382 Кримінального Кодексу України говорить: невиконання посадовою особою судового рішення, що тягне обмеження прав і свобод громадян, а також завдає шкоди юридичним особам, карається позбавленням волі терміном до 5 років, а також позбавленням права займати керівні посади на державній службі протягом 3 років", – констатував Дмитро Присяжнюк.