"В даний час динаміка валютного ринку та обмінного курсу визначається не тільки макроекономічними умовами, але також і ситуацією на Сході країни, ходом політичних консультацій щодо її врегулювання, станом інформаційного простору, розвитком діалогу з міжнародними фінансовими організаціями", - пояснює регулятор.

"В даній заяві НБУ нічого не сказав про спроби втрутитися в ситуацію і штучно стабілізувати ситуацію на валютному ринку. Таким чином, наші прогнози зроблені півроку тому, щодо того, що ЦБ не буде більше тринькати гроші на стабілізацію курсу - стали збуватися" - заявили аналітики проекту Фінансовий радник.

"Ми бачимо, що ЦБ провів вербальну інтервенцію, запевнивши, що приводу для подальшого знецінення гривні більше немає. При цьому грошово втручатися в ситуацію НБУ поки не має наміру. При такій політиці, жителям країни необхідно звикати, що курс національної валюти буде волатильним і деколи знецінення гривні може змінюватися її різким подорожчанням, викликане як позитивними так і негативними новинами", - вважають експерти.