Про війну на Донбасі

Особисто я не хотів би ні мобілізації, ні воєнного стану. Я бачу зовсім інший план для нашої країни. Але чи буде нова хвиля часткової мобілізації або, не дай Бог, повна мобілізація? Остаточно відповідь на це питання залежить від Москви.

У складі угруповання російсько-терористичних військ на Донбасі – майже 38,5 тисяч осіб, більше 600 танків і 1250 бойових бронемашин, 750 одиниць артилерійських систем, близько 300 реактивних систем залпового вогню.

Військового варіанту вирішення проблеми територіальної цілісності не існує, це очевидно. Єдиний шлях врегулювання і відновлення територіальної цілісності - це політико-дипломатичний, з опорою на оборонні можливості армії.

Про армію

Так, поки що без делікатесів, але точно нагодована. Так, не від кутюр, але точно одягнена в сучасну форму, нехай не за останніми трендами військової моди, але озброєна.

Майже 3% ВВП на оборону – це багато в порівнянні ледь 1%, яким нехтували уряди ще в середині нульових років. Але занадто мало для країни, яка де-факто в стані війни. Але більше, на жаль, і це правда, ми собі дозволити не можемо.

Зараз виконується більше 40 імпортних контрактів на поставку в українську армію різних засобів оборони на загальну суму 1,5 мільярда доларів США.

Про Росію та Крим

Поведінка Росії в світі, порушення нею норм міжнародного права, спроба Кремля зруйнувати архітектуру європейської безпеки, його експансіонізм – це континентальна і глобальна проблема.

Порушення Росією прав людини на окупованих територіях, в тому числі і щодо кримських татар, вимагає введення додаткових секторальних санкцій.

Заява Путіна, що питання Криму закрито, це тільки його марення. Хоча воно дійсно закрито в 1954 і 1991 роках: Крим був, є і буде українським.

Фантазії про мир в обмін на території – ілюзорні. При такому підході не буде ні миру, ні територій, а залишаться тільки ганьба і вічно тліючий конфлікт.

Про НАТО

Нашою стратегічною метою залишається вступ до НАТО. Цей дороговказ для нас непорушний, як Полярна зірка на зоряному небі.

Формально двері відкриті, починаючи з Бухарестського саміту 2008 року. Але ці двері сенсорні – і можуть і зачинитися при надто різкому наближенні.

Про економіку

Агресивне закриття Росією свого ринку стало для України економічним шоком. Воно обійшлося нам, за деякими підрахунками, щонайменше, у 15 мільярдів доларів.

Кабінет міністрів повинен від політики виживання перейти до стратегії розвитку, від макрофінансового оздоровлення – до економічного зростання, від затягування поясів – до стабілізації бюджетів домогосподарств і поступового зростання доходів українців.

Відсутність права на вільний продаж і купівлю землі сільськогосподарського призначення, безумовно, стримує інвестиції в аграрну сферу, знижує і порушує права селян, занижує, між іншим, і ціну оренди, витягаючи з їх кишень останні копійки.

Я не допущу бюджет на наступний рік, в якому буде скасування стипендій або скасування державного фінансування навчання на магістратурі або будь-які інші подібні експерименти.

Про корупцію

Це все нагадує спортивну риболовлю: зловили, показали, відпустили.

Про церкву

Думаю, що ми не будемо байдуже спостерігати за втручанням іншої держави в наші церковні справи, за її спробами використовувати в своїх інтересах почуття частини українських православних.

Про декомунізацію

Війна зняла з порядку денного багато питань щодо ідентифікації чужих і ворожих українським інтересам символів, традицій і культурних кодів. В рамках закону про декомунізацію демонтовано понад 1,2 тисяч ідолів Леніна.

Читайте також: Порошенко відкрив п'яту сесію Верховної Ради: важливі аспекти виступу гаранта