"Японський ЦБ може пом'якшити монетарну політику, навіть якщо Токіо утримається від валютної інтервенції", - йдеться в повідомленні.
Влада Японії побоюється, що різке зміцнення ієни і економічна невизначеність в США можуть зірвати зусилля держави щодо відновлення економіки після руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня 2011 р. На початку азіатського торгового дня, 2 серпня, японська валюта торгувалася на позначці 77,55 ієна/дол., а напередодні наближалася до історичного максимуму в 76,25 ієна/дол., зафіксованим відразу після землетрусу 11 березня. Ієна і швейцарський франк останнім часом є основними валютними "притулками" для інвесторів, що біжать від невизначеності, яка була породжена борговими проблемами Європи та кризою навколо стелі держборгу США.
Зростаюча ієна знижує міжнародну конкурентоспроможність японських експортерів. В умовах політики нульової облікової ставки Банк Японії може послабити монетарну політику через розширення програми скупки активів - від корпоративних бондів до урядових облігацій.