Чому ціни на продовольство зростуть
Ескалація напруженості між світовими лідерами в галузі рослинництва Росією та Україною, ймовірно, змусить покупців пшениці, кукурудзи та соняшникової олії шукати альтернативні поставки, що підвищить світові ціни на продовольство, які вже наближаються до багаторічних максимумів, зауважує видання.
Читайте також Ринок землі: як реагують інвестори на тлі загрози війни
Трейдери вважають, що посилення напруженості вже призвело до того, що деякі покупці перенаправляли судна іншим постачальникам через побоювання, що будь-який спалах війни призведе до тривалих затримок.
Кораблі уникають заходу в Чорне море через військовий ризик. Перебої в постачанні вже мають місце,
– вважає один з сінгапурських трейдерів.
Цікаво Ціни на продовольство у світі зростають: експерти розповіли, що чекати у 2022 році
На Росію та України припадає:
- близько 29% світового експорту пшениці,
- 19% світових поставок кукурудзи,
- 80% світового експорту соняшникової олії.
Тож з огляду на це трейдери стурбовані тим, що будь-яке військове втручання може вплинути на рух врожаїв та спровокувати масову боротьбу імпортерів за заміну поставок із регіону з Чорноморського регіону.
Найбільші споживачі експорту пшениці
За даними Refinitiv, у 2021 році близько 70% експорту пшениці з РФ припало на покупців на Близькому Сході та в Африці. Експерти, опитані виданням Reuters вважають, що покупці на Близькому Сході та в Африці шукатимуть альтернативні джерела.
Як зросли ціни
- Ф'ючерси на пшеницю в Чикаго підскочили більш ніж на 2% у вівторок (22 лютого 2022 року), кукурудза досягла семимісячного максимуму, а соєві боби також зросли.
- При цьому, проти мінімумама 2021 року всі три ключові харчові та кормові інгредієнти зросли приблизно на 40%.
Що таке ф'ючерс
Ф'ючерс – це договір чи контракт, який зазначає, що продавець зобов'язаний постачати покупцю базовий актив за обумовленою ціною та у конкретні терміни.Уряд планує перепинити здорожчання цін: дивіться відео