Так низько ціни не опускалася з червня 2012.

Такі ціни на "чорне золото" експерти пояснюють феноменом останніх десятиріч. По-перше, завдяки "сланцевій революції" видобуток нафти у США подвоївся порівняно з 2008 і виріс до максимуму за останні 30 років. Окрім цього, після тривалої перерви на ринок повернулися Лівія та Ірак. А Саудівська Аравія почала самовільно знижувати ціни на вуглеводні. Ще однією причиною стало й те, що поряд зі зростанням видобутку спостерігається падіння світового попиту на нафту. Відтак, західні експерти пророкують, що невдовзі ціни на чорне золото можуть знизитись до 70 доларів за барель і це не межа. Для України це тільки плюс, — кажуть фахівці.

Падіння світових цін на нафту мало б вплинути на позицію Росії щодо поставок газу в Україну, — вважає голова парламенту Олександр Турчинов. Адже, у контракті 2009 року ціна на газ за формулою прив'язана до цін на мазут і газойль, а їх вартість залежить і від ціни нафти.

Саме по Росії падіння світових цін на нафту вдарить чи не найболючіше. У Кремлі вже побачили у цьому змову основних гравців нафтового ринку. Мовляв, США і країни Близького Сходу домовились про збільшення видобутку, аби знизити ціни на "чорне золото". І таким чином завдати нищівного удару по Росії. Адже її економіка напряму залежить від високих цін на нафту — половину доходів бюджету країна отримує від експорту нафти й газу. Відтак, на думку експертів, така ситуація на ринку нафти є найкращою санкцією проти країни-агресора.

Наслідки падіння світових цін Росія встигла відчути на собі вже сьогодні. За словами очільника російського Мінфіну Антона Сілуанова, через дешеву нафту Росія не зможе поповнити резервний фонд бюджету на 200 мільярдів рублів. Натомість, така ситуація продовжить сприятливо впливати на економіку США.