Про це йдеться в огляді НБУ "Основні показники діяльності банків України".
Слід зазначити, що за 2010 р. частка іноземного капіталу в українській банківській системі збільшилася на 4,8 п.п. з 35,8% до 40,6%.Тоді як за 2009 р. цей показник скоротився на 0,9 п.п. - з 36,7% до 35,8%.
Найбільшими іноземними інвесторами в українську банківську систему є Росія, Франція, Кіпр та Австрія. Станом на початок 2011 р. участь російського капіталу в банківському секторі Україні становила 9,85%, Франції - 4,5%, Кіпру - 4,09% і Австрії - 3,41%.
В кінці липня було заявлено про можливе придбання компанією "Triantal Investments Ltd." (Кіпр) акцій "ПриватБанку" на 3,385 млрд грн (весь статутний капітал банку становить 10,16 млрд грн). У результаті цієї транзакції не буде змінено склад власників, тобто це продаж акцій здійснюється в межах наявних власників своїм же структурам. У свою чергу це може вплинути на збільшення частки іноземного капіталу у статутному капіталі банків України, оскільки "ПриватБанк", раніше банк з національним капіталом, стає фінустановою з іноземними інвестиціями.
В цілому, зниження частки іноземного капіталу більшою мірою спричинене зростанням вкладень у статутні фонди банків з національним капіталом, насамперед державних. Саме тому частка іноземних інвестицій у відсотковому виразі зменшується.
Кількість банків, що мають ліцензію НБУ на здійснення банківських операцій склало 177, серед них з іноземним капіталом 56 банків, серед них з 100%-м капіталом 21 банк. З початку кількість банків з іноземним капіталом (у т.ч. зі 100%-м) збільшилася на одну фінустанову.