Як передає AFP слова Руссеф, гроші масово перетікають в тому числі в Бразилію, що призводить до істотного зростання курсу національної валюти. Це, в свою чергу, тягне за собою збитки місцевих виробників.
Як пише The Wall Street Journal, бразильський реал з початку року зміцнився до долара на 9%. Лише багаторазові валютні інтервенції дозволили місцевому центробанку утримати його курс на рівні 1,7 реала за долар.
Міністр фінансів Бразилії Гвідо Мантега у зв'язку з цим повторив свій вислів про початок "валютної війни". Він додав, що Бразилія буде захищатися всіма доступними методами. До їх числа входить і податок на іноземні інвестиції, дія якого буде продовжено на три роки.
Під "фінансовим цунамі" лідери Бразилії мали на увазі різні програми закачування на ринок ліквідності, що вживаються центральними банками розвинених економік для боротьби з фінансовою кризою. США, наприклад, ведуть політику під назвою "кількісне пом'якшення", в рамках якої ФРС купує на ринку державні облігації.
У Європі ЄЦБ вживає аналогічних заходів, з тією лише різницею, що центральні банкіри дають кредити з символічним відсотком під заставу корпоративних облігацій. Останній раунд роздачі таких кредитів мав місце 28 лютого. В економіку було закачано понад 500 мільярдів євро, а загальний обсяг програми перевищив трильйон євро.