Це довели вчені Національної академії аграрних наук України на державному дослідному господарстві “Саливонківське”, що на Київщині. Це при тому, що середня врожайність у районі - до 25 центнерів.

Подібні врожаї, зауважують науковці, стали можливі завдяки використанню елітних сортів зернових, винайдених вітчизняною селекцією й дотриманню технології по реалізації їхнього генетичного потенціалу. І якби примхлива погода цього літа не внесла би свої корективи, вдалося б отримати ще кращі результати. Адже заявлений ученими потенціал - від 80 до 100 центнерів з гектару! Тому в державній цільовій програмі “Зерно України-2015” за 4 роки врожай зернових в країні анонсується на рівні 80 мільйонів тонн.

“Україна в цілому за реалізації всіх умов інтенсифікації аграрного виробництва, підняття культури землеробства на полях здатна виробляти й більше продукції, ніж у планах, що ми сьогодні намітили. Але про подальші плани можна буде говорити вже після виконання намічених сьогодні”, - каже академік-секретар відділення рослинництва НААН України Олександр Іващенко.

Аби поступово навчитися сповна використовувати генетичний потенціал культур і досягти рекордних врожаїв по всій Україні, вчені радять аграріям якомога ретельніше дотримуватися технологій. Зокрема, правильно визначати сівозміни, вчасно вносити добрива й проводити жнива не довше 10 днів. Також учені рекомендують використовувати сорти зернових вітчизняної селекції. Адже вони, на відміну від закордонних, розроблені спеціально для українських ґрунтово-кліматичних умов і дають стабільний результат протягом 10-15 років, запевняють науковці.