Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає УНІАН.
Читайте також: Гройсман заявив про свій намір йти на вибори
"Найбільша проблема з економічного погляду – це тиск на державу зовнішніх боргів, більша частина яких була нагромаджена до 2014 року... Фактично з 2007 по 2010 рік уряд взяв (у борг – "24") 26 мільярдів доларів. 26 мільярдів доларів при тому, що Україна сильнішою не стала. Уряд з 2010 по 2014 рік взяв ще понад 20 мільярдів. Фактично сумарний борг сьогодні 65 з плюсом мільярдів доларів, які лежать на плечах українців і української економіки", – розповів він.
Очільник Кабміну зазначив, що уряду вдалося знизити співвідношення боргу і ВВП, проте Україні все ще необхідне подальше фінансування міжнародних партнерів.
У 2018 році, за перший квартал, цей борг є найнижчим по відношенню до ВВП з 2011 року, це важливий сигнал. Але якщо не виконуватиметься наша програма співпраці (з МВФ – "24"), наприклад, створення антикорупційного суду чи інші параметри, то нам буде складно на ці виклики давати відповіді,
– наголосив Гройсман.
За словами прем'єра, Україна в 2018 році витратить 130 мільярдів гривень лише на обслуговування зовнішнього боргу, без урахування його погашення.
"Насправді дуже важливо, щоб ми продовжили роботу поки що з тимчасової підтримки з-за кордону з боку наших міжнародних партнерів. Це дасть можливість нам утримувати навантаження боргове на державні фінанси, на публічні фінанси, і в середньостроковій і довгостроковій перспективі зменшувати борг", – підсумував глава уряду.