"Сьогодні ми нібито маємо стабільний курс. Але всі економічні показники свідчать, що він стримується штучно. Це дасть ефект "стисненої пружини" ... У нас зростає негативне сальдо торгівлі - перший чинник, який вносить дисбаланс. Високими темпами зростає державний борг, що також тиснутиме на курс гривні. Реальна інфляція також не сприяє міцності гривні. Громадяни обирають іноземні валюти для вкладів - це безпечніше, надійніше", - розповів Андрій Новак в ефірі Першого ділового каналу.
Він оцінив також інтервенції Національного банку України на валютному рику для підтримки курсу гривні - щомісячно вони становлять понад $1 млрд.
"Резерви НБУ перебувають на позначці біля 23 мільярдів доларів. Це мінімум за 3 чи 4 роки. ІЗ цієї суми вільні кошти - 10-12 мільярдів, а решта - не швидко ліквідні. Резерву в НБУ, щоби надалі штучно тримати курс, вже не залишається. У кінці літа - перших місяцях осені працюватимуть природні економічні фактори, які формують курс", - підсумував Новак.
До слова, золотовалютні резерви Нацбанку України зменшуватимуться ще щонайменше півтора року й можуть сягнути $18 млрд, - прогнозують фахівці.