Про це в коментарі UA|TV розповів заступник голови Національного банку Олег Чурій, пише Укрінформ.
Динаміку курсу до іноземних валют, в першу чергу, визначають дві основних групи факторів: ситуативні та фундаментальні. До ситуативних можна віднести сезонне зниження ділової активності в січні. До ситуативних факторів відноситься також політичний фактор. Зараз в Україні хвиля політичної нестабільності, і це дійсно впливає вкрай негативно на настрої бізнес-спільноти і населення,
— пояснив Чурій.
Серед фундаментальних факторів, за словами заступника Гонтарєвої — погіршення умов торгівлі України з основними торговими партнерами, зниження цін на основні товари українського експорту, а також обмеження на експорт в РФ та транзит через російську територію.
Читайте також: Перевірте себе: скільки коштувала гривня у різні роки
"Серйозне зниження ціни на сировину відбивається як на експорті, так і на імпорті України, але різною мірою. На сировину (продукцію АПК і метали) припадає понад 60% українського експорту, в той час як на енергетичні ресурси, які теж дешевшають, припадає лише третина імпорту. Як наслідок, ми маємо дисбаланс між скороченням експорту та імпорту", — зазначив він.
Як зазначив Чурій, за оцінками НБУ експортна виручка впала приблизно на 40% у порівнянні з груднем минулого року, в той час як темпи падіння імпорту менші.
До слова, експерти прогнозують, що у березні курс долара продовжуватиме зростати та коливатиметься у межах 27-30 гривень за долар.