Про вдалу угоду з розміщення єврооблігацій повідомляє Міністерство фінансів України.

Зверніть увагу Новий прогноз НБУ щодо української економіки: наскільки по ній вдарить криза

Що цікаво, з другої спроби умови розміщення єврооблігацій стали навіть кращими. Нині їх розмістили на суму у 2 мільярди доларів під 7,253%.

Під час першої спроби інвестори готові були заплатити менше, але під вищий відсоток – 1,75 мільярда доларів під 7,3%.

Одночасно з розміщенням Міністерство фінансів оголосило про викуп євробондів на 750 мільйонів доларів з терміном погашення у 2021 – 2022 роках. Очікується, що їх можна буде обміняти на нові 12-річні єврооблігації.

Відтак до державного бюджету безпосередньо надійде 1,25 мільярда доларів. Ці гроші спрямують на покриття дефіциту бюджету, що виник внаслідок фінансової кризи.

Що трапилося з першою спробою розмістити облігації

Тоді на самому початку липня Україна вже домовилася з інвесторами й почала випуск облігацій. Втім тоді на заваді стала відставка голови НАБУ Якова Смолія.

Це вплинуло на економічне життя країни – курс гривні послабив свої позиції, а інвестори вирішили перечекати, коли ситуація в країні врегулюється.

Що таке єврооблігації?


Це облігації, які розміщені переважно в іноземній валюті. Тобто держава або корпорація випускає їх в іноземній валюті, яка зазвичай є іноземною і для самих інвесторів.

Купують облігації зазвичай великі інвестиційні чи страхові компанії. Частково це той самий кредит, коли інвестор дає гроші в позику, отримуючи облігації, за якими через кілька років отримає гроші назад з відсотками.