Відучора в Цивільному кодексі вперше врегульовано застосування плаваючих кредитних ставок. Відповідний закон надав банкам право підвищувати плаваючу ставку і зобов'язав знижувати її за певних обставин. Про ці зміни клієнта повинні повідомляти в письмовому вигляді за 15 днів до набрання чинності нових ставок.
Разом з тим активно видавати позики з плаваючою ставкою банки почали ще близько року тому, відразу ж після поновлення кредитування.
Плаваючу ставку в основному використовують банки з іноземним капіталом, наприклад, у групі найбільших динамічну ставку застосовують "УкрСиббанк", "Укрсоцбанк", "ОТП Банк" і "ПУМБ". Кредити з плаваючою ставкою просувають також банки з другої і третьої груп. Спектр використання такої ставки практично безмежний, але поки її застосовують при довгострокових кредитах.
Відзначимо, відсотки за плаваючою ставкою кредитування переглядаються не рідше разу на рік - залежно від вартості ресурсів на ринку, пише видання. Саме тому клієнти несуть підвищені ризики, оскільки у разі чергової хвилі кризи процентна ставка може зрости вдвічі.