Як вберегти позиції держави на традиційних ринках та відкрити нові, поліпшити транспортну логістику та дотримуватися світових стандартів якості говорили учасники міжнародної конференції морського та зернового бізнесу Grain&Maritime Days в Одесі. Понад півтисячі провідних менеджерів зі 35-ти країн світу, представники аналітичних агентств, інвестиційних компаній ділилися власним баченням розвитку зернового ринку. Один з найбільших покупців нашого збіжжя – Єгипет.
Я тут, від імені продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, щоб обговорити зміни на зеленому ринку, особливо єгипетському. Єгипетський зелений ринок має обсяг приблизно 21 мільйон метричних тонн пшениці, кукурудзи і сої. І Україна є постачальником цього ринку,
– зазначив консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Хешам М.Хасанейн.
За оцінками учасників форуму, українська пшениця – одна з найкращих у світі. За вмістом білка наше зерно випереджає аргентинське або австралійське. Контроль за якістю збіжжя та його своєчасне транспортування до морських портів і суден забезпечують компанії-стивідори. Від їхньої ефективної роботи залежить швидкість доставки українського зерна до споживачів та обсяги експортних відрахувань у валюті.
"На мою думку, приватний стивідорний бізнес у портах має розвиватись, оскільки він розвиває інфраструктуру портів і робить весь логістичний ланцюг ефективнішим і дешевшим. І таким чином українське зерно буде мати конкурентну перевагу на світовому ринку, адже в українського зерна дуже багато конкурентів", – сказав заступник директора ТОВ "Аскет Шиппінг" Дмитро Малецький.
За оцінками учасників міжнародної конференції морського та зернового бізнесу Grain&Maritime Days, цей форум дозволяє налагодити нові бізнес зв'язки, розкрити потенціал компаній та затвердити плани на майбутнє.