Як повідомляє ресурс "Мінфін" з посиланням на прес-службу НБУ, ці банкноти навмисно було пошкоджено з метою вчинення кримінального правопорушення.

Читайте також: Як відрізнити нові 500 гривень від підробки (інфографіка)

Гроші, НБУ, гривня, підробка
Фальшиві 200 гривень

Як підкреслюють представники держрегулятора, усі неплатіжні банкноти складено з шести частин від різних справжніх банкнот (площею менше за 55% від початкової площі) та склеєно прозорою клейкою стрічкою. Крім того, серійні номери на неплатіжних банкнотах вирізано.

За інформацією НБУ, вищезазначені неплатіжні банкноти банки виявили в Івано-Франківській області під час проведення інкасації терміналів самообслуговування.

Гроші, НБУ, гривня, підробка
Фальшиві 500 гривень

"Обставини вилучення та характер пошкодження цих банкнот свідчать про шахрайські дії невстановленої особи – йдеться про зарахування на рахунки через термінали самообслуговування неплатіжних банкнот. При цьому платіжні пошкоджені банкноти, зловмисник, скоріше за все, попередньо обмінює в банках як значно зношені на загальних підставах", – констатували в департаменті грошового обігу НБУ.

Також в Нацбанку додали, що зазначені неплатіжні банкноти можуть становити потенційну небезпеку для терміналів з приймання платежів у разі їх неналежного налаштування.