Найменш же ефективними виявилися Луганська, Полтавська та Дніпропетровська області.
Дослідження охопило різні сектори економіки, серед яких промисловість, сільське господарство та ЖКГ. За словами авторів рейтингу, найбільший потенціал з енергоефективності саме в двох останніх сферах.
"Керівництву областей, якщо вони хочуть забезпечити економію споживання енергоресурсів, необхідно звернути увагу на сферу ЖКГ. Потенціал енергозбереження, який сьогодні є в нашій галузі, величезний. Із 11 мільярдів по економіці країни наша галузь забезпечить 3,6 мільярда", - каже заступник міністра Мінрегіонрозвитку, будівництва та ЖКГ Ольга Романюк.
Як сподіваються чиновники, результати рейтингу мають простимулювати місцеву владу до рішучіших дій на ниві енергозбереження.
"Цей сигнал дозволить змінити підходи і знайти правильні шляхи рішення задач, що стоять перед регіонами", - вважає голова Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич.
А вирішувати регіонам є що. Як засвідчив рейтинг, сьогодні на виробництво 1 євро ВВП ми витрачаємо вдвічі більше енергоресурсів, ніж країни ЄС. І зменшити його буде нелегко.
Як підрахували експерти, якщо Україна інвестуватиме в енергоефективність по 5 мільярдів доларів у рік, а Франція нічого не робитиме, то ми наздоженемо французів лише через півстоліття.