Річ у тім, що "Нафтогаз" купував газ влітку і восени 2019 року. А тоді блакитне паливо було дорогим – коштувало, за словами Вітренка, приблизно стільки ж, скільки й зараз. Але головна проблема не в цьому.
Читайте також У Міненерго не знають, скільки газу у сховищах "Нафтогазу", – Вітренко
Як Вітренко пояснив різницю в ціні газу
Керівник Міненерго нагадав, що на українському роздрібному ринку "монополістами є обласні газозбутові компанії, більшість з яких контролює Фірташ".
Кожен облгаззбут у своєму регіоні є монополістом. І вони отримали необмежену можливість ставити будь-які ціни, з одного боку. А з іншого, іноді їхні споживачі навіть не знають, як перейти до іншого постачальника,
– пояснив Вітренко.
І додав: "Багато людей вірять дотепер, що вони отримують газ від "Нафтогазу", хоча це приватний облгаззбут". Навіть більше – "багато працівників приватних облгазів думають, що вони працюють в "Нафтогазі".
- "Бо ще з радянських часів це була одна система. Вони навіть не знають, що у них власник Фірташ вже давно. Ця проблема є. І вона в принципі була передбачуваною", – сказав Вітренко.
Що з ціною газу зараз і що буде далі
Тепер ціну на лютий – березень, запевнив Юрій Вітренко, встановили на рівні 6,99 (не більше), тож всі українці будуть отримувати приблизно однакові платіжки.
А далі українців проситимуть навчитися змінювати постачальника – на того, який дає нижчу ціну.
Якщо, наприклад, 10% людей могли (змінити постачальника – 24 канал), але не захотіли – їхнє право. Хочете переплачувати, то переплачуйте. Але 87% людей переплачує,
– заявив виконувач обов'язків міністра.
Це означає, "що зловживають своїм становищем монополісти". Тож "державі потрібно показати свою силу цим приватним монополістам і сказати: все, зловживань більше не буде".
Тим часом "Нафтогаз" знов підвищив ціну на газ для виробників тепла