Якщо коротко охарактеризувати криптовалюту, то це сучасні цифрові гроші, які використовують не лише для швидкого переказу коштів, але і як фінансові активи для інвестування та способу заробітку.
Читайте також Галузі завтрашнього дня: як блокчейн та штучний інтелект створюють нові можливості
Способи шифрування, зберігання та передача даних у мережі будуть прозорими й надійно захищеними завдяки блокчейну, головною характеристикою якого є децентралізація.
У традиційних фінансових системах, таких як банки, здійснення переказів коштів зазвичай потребує посередництва третіх сторін, таких як банки чи платіжні провайдери. Блокчейн технологія може усунути цю потребу в посередниках, створюючи прямі (peer-to-peer) транзакції.
Важливо, що блокчейн зберігає інформацію про транзакції у певних систематизованих цифрових блоках й може постійно доповнюватися новими. Безумовною перевагою є те, що кожен може переглядати внесені дані, якщо це не приватний блокчейн, але змінювати їх чи видаляти не може ніхто.
Завдяки криптовалюті можна досягнути більшого
Загалом новачки уникають взаємодії з криптовалютою , тому що вона здається дуже складною та незрозумілою. Та насправді це не зовсім так. Наприклад, для перших спроб взаємодії з криптою ідеально підійде криптобіржа українського походження WhiteBIT, оскільки вона має зручний інтерфейс та безліч туторіалів для початківців.
Залежно від цілі, скористатись інструментами в крипті можна без якоїсь специфічної підготовки, а освоїти її можна і за досить короткий проміжок часу, якщо ви розглядаєте біржі як спосіб пасивного заробітку. Якщо ж ваші цілі набагато амбітніші, тоді на вивчення всіх тонкощів може знадобитися значно більше часу.
Що у першу чергу варто знати про крипту
У криптосвіті існує безліч видів валют, таких як: Bitcoin, Ethereum, Tether та інші, але всі вони мають спільні риси.
Працюють на блокчейні
Блокчейн – це одна із найнадійніших систем зберігання та систематизації даних. Ця технологія робить цифрові активи недоступними для шахраїв та втручання другорядних осіб.
Поділяються на токени та коїни
Монети, або коїни (coins) є основною одиницею цифрової валюти в мережі, які функціонують як незалежні платіжні засоби. Також вони мають власну цінність й відповідно можуть бути використані для проведення транзакцій, зберігання вартості та інших фінансових операцій. Варто зауважити й те, що коїни – це самостійні криптовалюти, які мають власну блокчейн-мережу.
Токени ж, на відміну від коїнів є цифровим активом, а не монетою. Вони базуються на певній блокчей-платформі, як от Ethereum й використовують її інфраструктуру для своєї роботи.
Токени можуть мати різноманітні функції та використовуватися для різних цілей: бути віртуальними активами, представляти права власності, давати доступ до певних послуг або функцій платформи, або мати інші функції, які визначають розробники.
Можна використовувати у різних видах торгівлі
Криптовалюту ще й можна задонатити або інвестувати.
Переважно тейдери заробляють на різниці купівлі-продажу криптовалюти. Також Відтак для цього потрібні знання. Їх можна отримати за допомогою курсів, де допоможуть зрозуміти важливі моменти та процеси функціонування ринку криптовалюти.
- Як працює ринок. Під час курсів можна зрозуміти не тільки основні принципи та механізми, що не лише впливають на рух ціни криптовалюти, але й на ринок. Йдеться про попит та пропозицію, новини та події, технічний аналіз тощо.
- Навчитись досконало володіти інструментами біржі для ефективнішої торгівлі.
- Навчитися аналізувати графік та інструменти: використовувати різноманітні інструменти технічного аналізу для прогнозування руху цін та навчитись розпізнавати тенденції, підтримку та опір, індикатори та інші важливі аспекти аналізу графіків.
- Ефективно управляти ризиками своїх інвестицій. Тобто навчитись розуміти та застосувати стратегії управління капіталом, встановлення стоп-лоссів, розподіл ризику між різними активами та інші методи зменшення втрат.
- Ознайомитись з різними торгівельними стратегіями та підходами, які можна використовувати на ринку криптовалют. На курсах учні мають змогу навчитись розробляти стратегію, враховуючи різні часові рамки та стиль торгівлі.
- Розібратись детально природу криптовалюти, блокчейн-технологій.
- І найголовніше – дізнатися про методи управління ризиками, адже одне неправильне рішення може призвести до збитків.
Вигляд криптобіржі / Фото – Unsplash
Де можна швидко розібратись у крипті й почати заробляти
Спершу варто скористатися добре знайомим YouTube, де можна знайти безліч підказок та відео про криптобіржі, і як вони працюють. Також у мережі дуже багато профільної інформації, яка знаходиться у відкритому доступі.
Ми зробили для вас підбірку ресурсів, де можна прокачати свої знання в крипті:
- Cryptology – компанія, що розробила власну екосистему для навчання з трейдингу. Разом з WhiteBIT вони роблять вагомий внесок у розвиток криптоосвіти в Україні. До прикладу, запустили безоплатний 12 тижневий курс з підготовки трейдерів.
- Cryptomannn – програма складається із навчання про торгівлю криптовалютою, готові стратегії, психологію трейдингу, а також, управління ризиками та аналіз ринкових факторів.
- Гагарін шоу – навчально-розважальне шоу про крипту для початківців від WhiteBIT. До речі, гостями шоу часто є знаменитості.
- Bitcoin and Cryptocurrency Technology – відеокурс від Принстонського університету, де пояснено, як правильно майнити.
- Канал The Wolf Of Your Street –тут зібрані найкорисніші інструменти для торгівлі. І що важливо, усе це у вільному доступі.
Також існує спеціальний курс, який був розроблений Мінцифрою разом з WhiteBIT. До того ж компанія, у партнерстві з Києво-Могилянською академією, запустила магістерську сертифікатну програму про блокчейн-технології.
Лектори та експертні гості будуть навчати студентів:
- розробці смартконтрактів;
- інструментам регуляції криптовалют на ринку;
- криптографії в децентралізованих системах.
Одна із найпопулярніших криптовалютних бірж у Європі / Фото – WhiteBIT
З чого краще почати при інвестуванні та трейдингу
Ваше навчання повинно завжди починатися з основ: пояснення природи криптовалюти, видів монет, способів торгівлі, стратегії, факторів поведінки.
Крім того, визначення власної цілі на криптобіржі є не менш важливим. Це стосується й вивчення ринку, адже це чи ненайголовніше завдання трейдера. Далі справа в аналізі, постійному навчанні та уважності, щоб не потрапити на гачок шахраїв або скам-проєктів.
Завжди пам’ятайте, що в інтернеті багато псевдоекспертів, які мало розуміються на темі, про яку пишуть, або спеціально поширюють фейки задля власної вигоди, тому довіряти варто лише перевіреним джерелам та власному аналізу.
І наостанок зауважимо, що зараз існує безліч можливостей швидко поринути у світ крипти та використовувати її для досягнення поставленої мети. Ба більше, криптосвіт вже ближче, ніж нам може здаватись і давно проник у безліч сфер нашого буденного життя.
Так, наприклад, в Україні можна придбати квитки на матч Української національної збірної команди з футболу. Тому не важко передбачити, що у найближчому майбутньому нас чекає ще більше можливостей застосування цифрових активів у повсякденному житті.