Щоб досягати поставлених фінансових цілей та захистити себе від просідання ринку, варто створити збалансований інвестиційний портфель з цифрових монет. Криптовалюти, навколо яких виросла потужна індустрія на трильйони доларів, вже довела, що є активами, які вартують уваги.

Цікаво Яку мінімальну пенсію можуть отримати люди з II групою інвалідності

Що таке криптопортфель

Формування криптопортфеля – одне із ключових завдань для тих, хто прагне вийти на прибутковий рівень на крипторинку. Простими словами, це ретельно відібрані та стратегічно об’єднані цифрові активи, з допомогою яких власник прагне досягти певних фінансових цілей.

При цьому криптовалютний портфель – це також безпосереднє відображення не лише цілей інвестора, але й рівня ризику, на який він готовий, та його загального бачення щодо криптоіндустрії.

Важливо! Ідеального інвестиційного портфеля, як такого, просто не існує.

Річ у тому, що кожна людина має власні цілі, стратегії тощо. Проте існує кілька правил, які допоможуть під час створення свого криптовалютного портфеля:

  • Визначте свій рівень ризику;

  • Прислухайтеся до думки інших, але ухвалювати рішення краще самостійно;

  • Періодично переглядайте активи в портфелі;

  • Інвестуйте лише ту суму, яку готові втратити.

В основі створення інвестиційного портфеля лежить принцип диверсифікації активів, який сприяє зниженню ризиків та максимізації потенційних прибутків. Тим паче це актуально для крипторинку, який відомий своєю волатильністю.

По факту йдеться про розподіл коштів між видами активів на крипторинку, галузями та сферами застосування. Для розуміння, коли одна цифрова монета падає в ціні, то інша може дорожчати, що дозволяє пом’якшити вплив змін на ринку на весь портфель.

Водночас криптопортфелі мають низку особливостей, про які варто знати.

Які існують типи криптопортфелів

Як правило, виділяють 3 типи криптопортфелю: за балансом, профілем ризику, періодом інвестування. Далі розповімо детальніше про кожен із них.

  • За рівнем збалансованості криптопортфелі можуть бути диверсифіковані та концентровані. Перший складається з великої кількості цифрових активів, які компенсують інвестиційні ризики під час падіння однієї криптовалюти шляхом зростання іншої. Натомість другий вид складається з невеликої кількості активів.
  • За рівнем ризику портфелі можуть варіюватися від консервативного до агресивного. Особи, які не надто хочуть ризикувати, обирають активи, які уже добре відомі та мають усталені позиції на ринку. Натомість інвестори, яким високий рівень ризику є комфортним, надають перевагу активам, що більше схильні до раптових змін на ринку.
  • За періодом інвестування існують короткострокові (від двох тижнів до двох місяців), середньострокові (від двох місяців до 1 року) та довгострокові портфелі (від 1 року до 5 років).

Варто врахувати, що горизонт інвестицій має важливе значення для створення інвестиційного портфеля, адже різні активи мають свою волатильність та потенціал зростання на ринку.

Стратегії диверсифікації на криптовалютному ринку

Для створення диверсифікованого криптопортфеля потрібно розібратися з ризиками. Важливо наголосити, що ризик – це невіддільна частина будь-якої діяльності, яка пов’язана з інвестиціями. Тож розуміння чинників, які можуть впливати на ситуацію на ринку, відіграє важливе значення для інвесторів.

Виділяють три типи стратегій диверсифікації інвестиційного портфеля:

  • Консервативний: прихильники такого підходу надають перевагу стабільності та збереженню капіталу. Вони обирають монети, які є лідерами ринку, перевірені токени, а також стейблкоїни, у яких зазвичай зберігають/залишають частину коштів, аби мати можливість швидко докупити монети під час просадок;

  • Помірний: інвестори, які формують помірний портфель, обирають баланс, стабільність та потенціал для зростання. Вони додають у портфель лідерів ринку, перспективні активи, які мають середній рівень капіталізації на ринку. Крім цього, звертають увагу на нові сектори, які розвиваються (DePin, RWA, блокчейн-платформи тощо);

  • Агресивний: цей тип інвестиційного портфеля обирають особи, які прагнуть отримати більші прибутки. Вони готові ризикувати для досягнення цієї мети. До такого портфеля додають перспективні альткоїни та роблять інвестиції в них на етапі ICO (первинна пропозиція монет).

Як вибрати монети для інвестування

Наступний етап створення криптопортфеля – це вибір безпосередньо цифрових монет. Звичайно, інвестори мають власні ідеї, цілі та плани, але існують правила, які допоможуть зробити вибір.

Перш за все варто створити надійний фундамент. Тут підійдуть монети, перевірені часом та ринком, а також є прикладом стабільності. Серед них – дві криптовалюти з найбільшою капіталізацією: Bitcoin (BTC) та Ethereum (ETH).

Далі потрібно перевірити криптовалюти відповідно до таких правил:

  1. Ліквідність: це монети, які можна оперативно обміняти на ринку без серйозних цінових коливань;

  2. Капіталізація: цей показник допоможе зрозуміти загальну вартість криптовалюти та оцінити її потенціал для зростання;

  3. Перспективи на ринку: варто оцінити довгострокові шанси монети на потенціал для прийняття, технологічну базу та варіанти/сфери її застосування;

  4. Бекграунд криптопроєкту: потрібно дізнатися якомога більше про фінансову підтримку, команду і її кваліфікацію, яка стоїть за монетою. Це дозволить зрозуміти, чи має проєкт ресурси для подальшого розвитку та можливості утримувати стійкі позиції на ринку;

  5. Спільнота навколо криптовалюти: наявність активної групи прихильників монети, яка активно бере участь у різних процесах, свідчить про "здоров’я" проєкту.

  6. Плани щодо розвитку цифрової монети, а також документи та дії, які їх підтверджують.

Крім того, важливо перевірити наперед, чи певна монета збігається з рівнем ризику, на який готовий йти інвестор, аби уникнути викликів або "сюрпризів" у майбутньому.

До теми! Вищезгадані правила допоможуть інвесторам та прихильникам криптовалют не просто обирати цифрові монети, які найбільше їм підходять, але й створювати з них саме збалансований портфель, який допоможе досягати бажаних фінансових цілей.

Один із прикладів збалансованого інвестиційного портфеля із криптовалют:

  • Основу інвестиційного портфеля становлять цифрові монети, які є лідерами ринку. Йдеться про Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH). На ці монети припадає 40% портфеля.

  • Далі йдуть активи, які мають середній рівень капіталізації на ринку. Їхня частка становить 30%. Ці монети допоможуть зробити портфель більш гнучким, які також мають перспективи масштабування та зростання. Наприклад, Cardano (ADA), Chainlink (LINK).

  • Нативні криптоактиви – 15%. Це монети, які створюють криптобіржі, допомагають отримувати своїм клієнтам вигоду, а також зростати разом з цілою екосистемою. Та варто додати, що слід інвестувати в активи перевірених криптобірж з репутацією, адже успіх цих монет на ринку, зокрема, залежить від успіху та надійності біржі.

    Рекомендуємо звернути увагу на WhiteBIT Coin (WBT). Цей актив створила одна із найбільших криптобірж Європи, яка має українське коріння і пропонує різноманітні послуги своїм клієнтам, – WhiteBIT. Тримачі WBT також отримують від платформи знижки на торгові комісії та низку інших переваг.

  • Ще 15% – стейблкойни, курс яких на рівні +/- 1:1 збігається з фіатними валютами (долар, гривня). Як приклад, можна згадати про USDC та USDT. Стейблкойни додають до портфеля, аби мати можливість докупати активи під час сильних просадок на ринку, або брати участь в активностях (наприклад, launchpad).

Отже, створення інвестиційного портфеля складається з кількох етапів: відбору монет, оцінки ризиків, аналізу ситуації на ринку та фінансових показників криптомонети, яка зацікавила інвестора. Та в цьому процесі варто звернути увагу й на важливі компоненти, зокрема, диверсифікацію та стратегічний розподіл активів. Володіючи цією інформацією, можна скласти збалансований інвестиційний портфель із криптовалют, який буде приносити власнику дохід.