Щомісяца матерям виплачують по 860 грн. Цього вистачає на один повноцінний похід в супермаркет. Через це молодим сім’я доводиться не солодко: чоловіки працюють на кількох роботах, а жінки змушені раніше виходити з декрету.
Державних грошей молодим сім’ям не вистачає майже ні на що. До прикладу, одна велика упаковка памперсів коштує майже 300 гривень. Їх вистачає на 2 тижні. На їжу в тиждень сім’я приблизно витрачає близько тисячі гривень. Молоді мами намагаються економити. Дитячі пюре переважно готують самі, а з одягом допомагають друзі – віддають речі, з яких їхні діти вже виросли.
Аби банально прогодувати сім’ю, чоловіки часто працюють без вихідних.
От зараз він змінив роботу. А до того був змушений навіть таксувати після роботи, яка закінчувалась опівночі. І так він працював до 4 ранку, щоб були гроші на ті ж памперси, одяг і харчування,
— розповіла про свого чоловіка молода мама.
Нині за 3 роки молодій сім’ї держава має виплатити 41 тисячу 280 гривень. Спочатку дають трохи більше десяти — відразу після народження дитини. А решту розподіляють по місяцях. Раніше сума виплат залежала від кількості дітей. Приміром, за другу платили майже 62 тисячі гривень, а за третю і кожну наступну — трохи менше 124-ох.
Читайте також: Українцям обіцяють збільшити мінімальну зарплату
Часто молоді мами змушені залишати дітей на бабусь та дідусів і працювати теж, аби прогодувати дитину.
Молоді родини кажуть, що на державу не розраховують. Втім, хочуть, аби чиновники, які оцінили потреби їхніх дітей у 800 гривень, спробували б самі прожити на них хоча б тиждень.