Про це він розповів у коментарі "Радіо Свобода".

"Саме "спадок", який отримала Валерія Гонтарева, і визначив напрям руху її роботи, зауважує. Якщо ще влітку 2014-го золотовалютні запаси в Україні складали 15 мільярдів гривень, то на початку 2015 року їхня кількість скоротилася втричі. Саме з такими показниками Гонтарева "посіла крісло" голови НБУ", – зауважив фахівець.

Читайте також: Що означає відставка Гонтаревої та чого очікувати далі?

На його думку, саме тому відбулася рекапіталізація банків, і цей крок був вимушеним.

"І той факт, що за час головування Валерії Гонтаревої зі 180 банків залишилося менше 100 свідчить про те, що не так легко було змусити банкірів пересісти на "дешевші автомобілі", а не вимагати гроші платників податків. Саме через це Гонтарева наштовхнулася не лише на критику, а й погрози з боку олігархів", – вважає він.

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера в Україні додає, що співпраця з МВФ у цій ситуації стала "рятівним жилетом" для країни, а виділення чергового траншу є, зокрема, заслугою голови НБУ.

Читайте також: Чим запам'яталася Гонтарева на посаді очільниці НБУ: промовисті факти

Натомість, за його словами, саме вищезазначена співпраця максимально обмежила простір для дій і маневрів.

Це був коридор, в рамках якого треба було рухатися, і коридор був невеликим. Можна було топтатися на місці, можна було трошки ліворуч, трошки праворуч. Але принципово напрямок руху було задано. Тобто будь-хто, хто перебував би на цій посаді, він робив би те саме, що робила голова Нацбанку,
– резюмував Устенко.

Нагадаємо, 10 квітня голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що вже написала заява про відставку та сповістила про таке рішення президента Петра Порошенка. За її словами, піде вона з цієї посади 10 травня.

Деякий час Нацбанком керуватиме перший заступник Валерії Гонтаревої Яків Смолій.