Банки потроюють прибутки
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році загальна кількість керівників п'яти банків Євросоюзу з найбільшими операціями в Росії впала лише на 3%.
Читайте також Нова Зеландія розширить санкції проти Росії
Відомо, що прибуток банків за цей період зріс приблизно втричі. Це відбулося завдяки високим процентним ставкам, які вони отримують за свої гроші, що застрягли в країні.
Які є проблеми виходу з Росії
Санкції Заходу, які спрямовані на обмеження ведення діяльності підприємств у Росії разом із російськими правилами та каральними податками з продажу, ускладнюють виведення грошей з країни-агресорки.
- Дочірні компанії банків у Росії змушені дотримуватись місцевих правил, які можуть суперечити тиску ЄЦБ на материнську компанію.
- Таким чином, Кремль може конфіскувати активи компаній чи приватних осіб, якщо вважатиме їх "недружніми".
Водночас навіть після того, як Deutsche Bank AG скоротив своїх співробітників у Росії, минулого року банк отримав вищі прибутки, ніж у 2021 році. Такий процес є доволі типовим для тих, хто все ще тримає кошти в Росії. Наприклад, прибуток дочірньої компанії австрійського Raiffeisen Bank International зріс більш ніж утричі, а прибуток Intesa – приблизно у 20 разів.