Проект розрахований на 2 роки. Його учасниками стануть Державне космічне агентство України (ДКАУ) і Національний інститут аерокосмічних технологій Іспанії.
Гроші на реалізацію виділяються Європейським співтовариством в рамках використання інструменту "Добросусідства та Партнерства".
Заступник глави ДКАУ Сергій Засуха повідомив, що Україна та ЄС мають хороший досвід у реалізації спільних проектів.
Читайте також: Наступного року у космос відправлять перший 3D-принтер
"Сьогоднішній проект - це продовження першого проекту Twinning, реалізованого у 2008-2010 роках, загальною ідеєю якого було посилення українсько-європейського співробітництва у космосі. Фабула нинішнього проекту - створення умов для розвитку довгострокової участі України в Європейській програмі освоєння космосу, формування системи супутникової навігації та створення системи дистанційного зондування Землі" , - сказав Засуха.
За його словами, до закінчення проекту Україна та ЄС зблизяться у космічній сфері.
Посол Іспанії в Україні Хосе Родрігес Мояно зазначив, що переваги України в тому, що українських фахівців у галузі освоєння космосу не потрібно вчити, але можна надати їм доступ до нового обладнання і нових можливостей.
"У процесі реалізації твінінг-проекту Україна отримає доступ до досліджень у цій сфері, включаючи обмін інформацією, вивчення обладнання і спільне його використання. З цим досвідом комерційний сектор України стане сильнішим. Ми будемо разом працювати і разом вчити", - сказав дипломат.
Читайте також: Українська ракета успішно вивела на орбіту супутник
Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський підкреслив, що впровадження проектів з моніторингу стану Землі, особливо в частині впливу людського фактора на довкілля, вкрай важливі. І в цій сфері Україна має технології, які можуть скласти актив країни.
"Ми всього за кілька тижнів до події, яку ми всі чекаємо, - підписання Угоди про асоціацію. Багато хто запитує: а які активи Україна може запропонувати ЄС? Ці активи - це знання та ноу-хау України, у тому числі у частині космічних технологій", - сказав Томбінський.
За його словами, Україна має великий досвід мирного використання досягнень у сфері космосу.
"Космос може бути використаний не тільки у мирних цілях. І наше завдання в тому і полягає, щоб зменшити загрози", - підкреслив посол ЄС.