Що зміниться

Українські посадовці готують законопроєкт про криптовалюту, який буде базуватися на європейських нормах MiCA, ухвалених 20 квітня. Проте остаточну редакцію МіСА Європа ухвалить лише в липні.

Читайте також Які бульбашки з'являються на фінансових ринках: причини та потенційні наслідки

Новий варіант закону буде ґрунтовнішим і детальнішим, ніж попередній, з акцентом на оподаткуванні цифрових активів, зокрема криптовалют, а регулювання ринку перейде до НКЦПФР,
– пояснив перший заступник голови фінкомітету Ради Ярослав Железняк.

За раніше ухваленим законом, регулюванням мало займатися Мінцифри. Також депутат вважає, що у новому законопроєкті йтиметься про оподаткування криптовалюти, процеси в межах криптобірж, а також capital gain.

Железняк сподівається, що документ вдасться подати на розгляд парламенту літом, а ухвалити – до кінця року. Щоб він почав діяти, потрібно внести деякі зміни до Податкового кодексу.

Ринок, може, і боїться додаткового регулювання, але є запит від гравців – мати змогу офіційно працювати, бо вони це роблять у Європі. Наше завдання – дати їм це,
– пояснив нардеп.

Закон має дозволити офіційно користуватися банківською системою та захистити від правоохоронців, які вимагають хабарі.

Хто вже почав використовувати токени для розрахунку

  • Оскільки все більше людей починає вкладати свої кошти у криптовалюту, за нею на рівні з доларом почали стежити світові компанії.
  • Серед світових компаній нею користуються: Microsoft, Subway, Overstock, Expedia, AirBaltic, PayPal, KFC.
  • Серед українських компаній: Фокстрот, Stylus, Varus, "Техно Їжак", WOG.