Про це йдеться в листі глави Федерації роботодавців України Дмитра Олійника до прем'єр-міністра Олексія Гончарука, копія якого є в розпорядженні Мінпрому.
Олійник звернув увагу глави уряду на законопроєкт №1210-1, який може бути розглянутий в парламенті вже на наступному пленарному тижні.
"Серед критичних недоліків законопроєкту №1210-1, які викликають негативну реакцію бізнесу, – підвищення рентної плати на видобуток залізної руди майже в п'ять разів за рахунок як безпосереднього збільшення ставки з 8% до 10%, так і збільшення бази оподаткування і самої формули розрахунку рентної плати. При цьому рентна плата для інших видів корисних копалин, наприклад марганцевої руди, залишається без змін", – йдеться в листі.
Глава ФРУ підкреслив, що, за оцінками галузевих асоціацій, додаткові витрати залізорудних підприємств в разі прийняття законопроєкту складуть приблизно 8,5 млрд грн на рік.
"З урахуванням негативних прогнозів цінової кон'юнктури на глобальному ринку залізорудної продукції, негативні економічні та соціальні наслідки такого рішення очевидні: втрата експортних ринків, значне зменшення обсягів виробництва і валютної виручки, масові скорочення персоналу, зниження сплати податків, зборів та інших платежів, втрата інвестиційної привабливості галузі", – констатує Олійник.
Глава ФРУ також звернувся до прем'єр-міністра з проханням створити робочу групу із залученням центральних органів державної влади, представників Федерації роботодавців, галузевих асоціацій, народних депутатів і міжнародних експертів, яка б зайнялася виробленням механізмів встановлення збалансованого рівня податкового навантаження на галузі, які займаються видобутком корисних копалин.