Як працює система 50-30-20

Використання методу 50-30-20 допоможе новачкам розібратися зі своїм фінансовим становищем. Система поділяє ваш дохід на частинки: 50%, 30%, 20%.

Читайте також Тренд на зростання зберігається: на скільки подорожчали валюти сьогодні

Завдяки такому розподілу, людина може не тільки відкладати, а і інвестувати та заощаджувати кошти. Щобільше, при використанні цього методу, непотрібно відмовляти собі у задоволенні сходити в кав'ярню чи кіно.

Як розподіляються кошти

  • 50% відкладаємо на потреби

У цей пункт входять обов'язкові щомісячні витрати, які необхідні для покриття основних потреб. Такими вважаються: харчування, комунальні послуги, платежі по іпотеці, орендна плата або ж обслуговування авто. Вам необхідно переглянути вказані пункти і проаналізувати їх.

  • 30% витрачаємо на бажання

Ця категорія містить в собі передплату на стрімінгові сервіси, подорожі, вечері у кафе та різноманітні розваги. Також, користуючись цими грошима, можна покращувати рівень життя, завдяки певним покупкам. Наприклад, оновлюючи техніку.

  • 20% відкладаємо на заощадження та інвестиції

Експерти рекомендують мати подушку безпеки у сумі, яка повністю покриватиме ваш рівень життя на наступні 3 – 6 місяців, навіть при відсутності доходу. Для цього, вказані 20% потрібно не просто класти у тумбочку, а грамотно інвестувати.