Скорочення на 15% виплат пенсіонерам, які працюють — це вимога МВФ
З тих документів, які були прийняті парламентом, точно не зрозумілий механізм виконання цього закону.
На думку експерта дивно те, що навіть враховуючи нещодавні зміни до Бюджету, там все одно є "дирка" розміром близько 200 млрд гривень. І ці 15% пенсійних суттєво не вплинуть на загальний стан бюджету та на макроекономічні показники.
Експерт наголосив, що, скоріш за все це скорочення є виключно виконанням умов МВФ задля отримання чергового траншу.
Також незрозуміло, чому під це скорочення не потрапили так звані персональні пенсії. Бо у нас кілька десятків тисяч людей отримують над пенсії, по 20-30 тисяч гривень.
Таке можливо, за його словами, тому, що громадяни позбавлені можливості впливати на владу безпосередньо.
Українці не зможуть оплачувати дорогий газ
На думку Куруса підвищення тарифів на газ та інші комунальні послуги знов-таки економічну і політичну кризу в нашій країні ніяким чином не вирішать. Більше того, переконує він, наші можновладці не ті закони приймають. Бо, наприклад, закон про повернення валютної виручки в країну мав би набагато більшу користь для усунення економічної кризи, але він не вигідний олігархам, які всю валютну виручку ховають за кордоном.
Але наслідки таких дій будуть дуже прості — люди просто перестануть платити. Бо експерти вже порахували, що для того, щоб платити ті тарифи, які нам пропонують, заробітна плата має бути 15 000-17 000 гривень,
— наголошує він.
Вимоги МВФ є логічними
МВФ, як каже експерт, ставлячи такі умови для України, просто хоче бути впевненим у тому, що Україна зможе повернути кредитні кошти. Саме тому МВФ і задає ті макроекономічні показники, при яких їхні ризики будуть мінімальними.
Але якщо уряд, додає він, сьогодні зміг показати кредитору, що в нас починає працювати економіка. І що в країні появляються гроші зароблені, а не кредитні, то очевидно, що МВФ не ставив би умов стосовно підвищення пенсійного віку.
Також експерт розповів про своє бачення позитивістської концепції влади, наголошуючи на тому, що український чиновник має збагачуватись разом з державою, а не за її рахунок.
У зв’язку з цим Курус переконаний, що Система влади повинна працювати не на розкрадання, а на збагачення держави. І має бути жорсткий контроль за діяльністю чиновників.