Натомість при підписанні угоди про зону вільної торгівлі з Європейським союзом, з урахування усіх можливостей нарощування торгівлі, Київ втрачає 5-6 млрд. доларів. При цьому, за словами фахівців, ЗВТ запрацює на повну не пізніше 2013 року.
"У нас залишається десь 3 або 4 місяці для того, щоб зрозуміти і перестати ставити ідеологічного або пропагандистського коня попереду воза і перейти до конструктивних переговорів. Виторговувати максимальні привілеї, преференції в Митному союзі. Тому що в Зоні вільної торгівлі доведеться платити і платити дуже багато", - вважає президент Центру системного аналізу та прогнозування Ростислав Іщенко.
Втім, участь у Митному союзі теж потребує вирішення багатьох проблем: зокрема, можливого зростання внутрішніх цін.
"Вступ в Зону вільної торгівлі з ЄС звичайно не робить всіх щасливими. Це зрозуміло. Але якщо ми враховуватимемо питання митниці, питання структури, питання зміни товаропотоків у тих або інших напрямах. Виходячи з того, що Росія і країни Митного союзу введуть наприклад мито - те все-таки цей варіант для нас є привабливішим", - каже директор київського ІЕДтПК Ігор Бураковський.
Як відомо, президент Віктор Янукович заявив, що у найближчі 2 роки Україна не збирається вступати до Митного союзу, але буде вивчати доцільність цього кроку.