Про навчання у школах Німеччини пані Лілія знає чимало не з чужих вуст. Її син здобуває освіту у 6 класі школи у місті Ноймаркт (Баварія).
Читайте Можуть спалахувати "національні" дискусії: як українські діти вчаться у школах Польщі
Чи вивчають українську мову у німецьких школах
11 – річний Андрій та його мати переїхали до Німеччини через війну у березні 2022 року. Спочатку хлопець вчився у класі з українськими дітьми. Там вони посилено вивчали німецьку мову. У вересні школяр перевівся у клас із німецькими ровесниками. Українську мову, літературу чи історію нашої країни не викладали у жодній з двох шкіл.
За словами пані Лілії, багато українських батьків-біженців бояться, що оцінки з німецьких шкіл їхнім дітям після повернення в Україну не зарахують у рідній школі. Відтак учні вчаться паралельно у двох школах – закордонній та українській.
При цьому дітям, як синові пані Лілії щастить, якщо українські вчителі проводять консультації з української мови онлайн із біженцями. Адже здебільшого діти отримують від вчителів лише завдання з української школи. Однак таке навчання на дві школи є доволі важким для українських дітей, які через війну перебувають за кордоном.
Вітальні класи для українців у школах Німеччини
Ще одна українка, Світлана, мешкає із сином у Саксонії-Ангальт. Там учень відвідує третій клас місцевого навчального закладу. Вона повідомила, що у деяких початкових школах створили окремо вітальні класи для українців. До того ж там викладають українські вчителі. Відтак діти з України мають можливість вчити рідну мову.
А от мати шестикласниці, яка проживає в Саксонії, анонімно розповіла, що в одній із місцевих шкіл українським дітям викладають також і російську мову.
До теми Щоденники й оцінки відсутні: як вчаться у Франції українські діти-біженці
Скільки українських школярів перебуває за кордоном
- Очільник Міносвіти Сергій Шкарлет недавно розповів, що на початок січня 2023 року за кордоном перебуває близько 500 тисяч українських школярів.
- При цьому станом на 1 вересня 2022 року таких було 488 тисяч.
- За словами очільника МОН, ані батьки, ані діти не хочуть залишати навчання в закладах освіти України.
- Тож функціонує міжнародна українська школа, яка дозволяє за місцем перебування за кордоном навчатися в асинхронному режимі, додав Шкарлет.