Цей протест став найбільшим проти заходів жорсткої економії, які здійснює чинний глава цієї держави Хавʼєр Мілей. Так, уряд Аргентини вирішив не збільшувати бюджети вишів країни на 2024-й навчальний рік, попри те, що інфляція протягом останніх 12 місяців сягнула 288%.
Дивіться також Студенти можуть змінити спеціальність і час навчання: Рада ухвалила важливі зміни у вищій освіті
Аргентинські студенти протестують проти політики Мілея
Університетські бюджети у країні заморозили у межах економічної "шокової терапії". Про неї Мілей оголосив під час вступу на посаду президента в листопаді 2023 року, аби знизити інфляцію. "Шокова терапія" передбачає масове скорочення держвитрат.
Масштабні протести в Аргентині: дивіться відео
На національні університети Аргентини це скорочення вплине значно, адже їх фінансує держава. Деякі факультети Університету Буенос-Айреса вже запровадили надзвичайні заходи економії, зокрема зменшили освітлення в місцях загального користування, обмежили використання ліфтів і скоротили час роботи бібліотек. У найбільшому виші Латинської Америки бояться закриття закладу освіти через таку економію.
Студенти вийшли на протести: дивіться відео
Учасники маршу йшли з плакатами, на яких написали: "Захистіть державні університети", "Навчання – це право", "Геть бюджет, геть план Мілея". Студенти вважають, що безкоштовну освіту в Аргентині треба захищати.
- Нагадаємо, що у листопаді 2023 року на президентських виборах в Аргентині переміг лібертаріанець Хавʼєр Мілей.
- Він тоді пообіцяв економічну "шокову терапію", спрямовану на виправлення десятиліть неефективної політики.
- Пропонував, зокрема, доларизацію економіки, приватизацію та відмову від співпраці з Китаєм, Бразилією та росією на користь США.