У Міносвіти розповіли, що за 2020 рік вони провели тестування й аналіз недоліків системи фінансування університетів та затвердили 70 нових компетентнісних освітніх стандартів, повідомляє пресслужба МОН.
Важливо Перехід на онлайн-навчання та зміна керівництва МОН: найважливіші підсумки 2020 року в освіті
Міністр освіти запевнив, що, попри труднощі, які були зумовлені поширенням коронавірусу, МОН вдалось успішно провести вступну кампанію з дотриманням всіх заходів безпеки.
А вступники з тимчасово окупованих територій цьогоріч отримали можливість вступу до будь-якого університету і це, безперечно, ще один крок на шляху реінтеграції цих територій,
– сказав Сергій Шкарлет.
З-поміж усіх подій, що відбулись у сфері вищої освіти у 2020 році, можна виділити такі:
- розробили проєкт Стратегії розвитку вищої освіти до 2031 року;
- затвердили 70 нових освітніх стандартів – 29 для бакалаврів та 41 для магістрів;
- розпочали пілотування дуальної форми освіти в українських вишах в партнерстві з малим, середнім та великим бізнесом;
- активно працювали для енергомодернізації будівель закладів вищої освіти;
- успішно пройшли вступну кампанію 2020;
- розширили можливості для вступників з ТОТ;
- запрацювала нова система фінансування університетів;
- впровадили індикативну собівартість навчання за контрактом;
- Україна підтвердила свою активну участь у Болонському процесі та долучилася до ухвалення Римського Міністерського Комюніке;
- Запровадили дуальну форму навчання під час освітнього процесу та оновили освітні стандарти, що з часом мають максимально наблизити рівень знань та навичок випускників вишів до вимог ринку праці;
- напрацювали зміни до Умов прийому на 2021 рік. Наразі вже розпочалася підготовка до організації наступної вступної кампанії.
Події за 2020 рік у сфері вищої освіти / Інфографіка МОН
За словами Шкарлета, наразі в Міністерстві розроблена стратегія, яка визначатиме розвиток вищої освіти на найближчі десять років – тож вже склали амбітні плани щодо впровадження прогресивних змін, які ще більше наблизять Україну до європейських стандартів та цінностей.
Додамо, що у 2020 році Україна брала активну участь у Болонському процесі, який визначає пріоритети Європейського простору вищої освіти, в такий спосіб підтверджуючи свою орієнтацію на європейські стандарти та цінності.