Цьогоріч організатори заходу впроваджують систему національних франшиз на проведення "Олімпіади Геніїв" в різних країнах світу. Національний відбір стане першим етапом для участі в міжнародному фіналі в США. Запуск пілотних проєктів заплановано в Україні, Мексиці, Південній Кореї та Кувейті, але саме Україна першою підписала ліцензійний договір.
До теми Українську школярку офіційно визнали генієм за екологічний проєкт про очищення річок
Міністр освіти Сергій Шкарлет впевнений, що українські креативні школярі покажуть високі результати.
Також чиновник подякував всім партнерам за співпрацю. Зокрема, Малій академії наук України, Terra Science and Education, Genius Olympiad, а також Надзвичайному та Повноважному Послу України в США Оксані Маркаровій. "Завдяки спільним старанням Україна вже у 2022 першою серед країн-учасниць проведе національну Олімпіаду геніїв", – написав він.
Ініціатор цієї співпраці, Президент МАН Станіслав Довгий відзначає, що Мала академія долучилась до конкурсу Genius Olympiad з 2017 року.
За цей час наші вихованці здобули 2 золотих, 4 срібних, 6 бронзових нагород та 12 спеціальних призів. Минулого року ми подали найбільше проєктів на проходження міжнародної кваліфікації. І дуже приємно, що наша країна наступного року першою серед країн-учасниць проведе національну "Олімпіаду геніїв",
– каже він.
До слова, цього року українські школярі змогли здобути призові місця на Олімпіаді геніїв. Нашу державу представили 26 учасників з 25 проєктами. І вибороли цілих 15 нагород.
Які медалі здобули українці:
- Олена Коваленко виборола срібну модель за свій проєкт про отримання альтернативної електроенергії від деревних коливань.
- Також срібло отримав Уланов Віктор. Він представив проєкт про використання самоколивань в системах пасивної безпеки атомних електростанцій.
- Грицишин Яна отримала бронзу за проєкт про роботу гідроелектричних станцій, які використовують біомаркери двостулкових молюсків.
- Васараб-Кожушна Олександра виборов бронзу за проєкт про дослідження властивостей відпрацьованого пластику ( поліетилену).
- Шарлай Олександр також здобув бронзу за проєкт про вплив теплового стресу на процеси перекисного окислення ліпідів і активність аскорбат пероксидази в Nicotiana tabacum.
- Петров Владислав – бронза за проєкт про домашній водоочищувач зі сміття з використанням сонячної енергії.
- Панченко Вікторія – бронза за проєкт про очищення річок за допомогою очерету.
Імена учнів, які отримали почесні нагороди – читайте у статті.