Нові нормативи шкільного харчування наберуть чинності вже з 1 січня 2021 року. Професійна робоча група вже почала працювати над смачним, корисним та збалансованим меню для закладів освіти. Про це розповіла перша леді Олена Зеленська у фейсбуці.

Цікаво Шкільне харчування за кордоном: як годують дітей у школах і садочках інших країн

За її словами, вже почалася підготовка орієнтовних меню для школярів.

Щоб створити приклад якісного меню, ми залучили фахівців Міністерства охорони здоров'я України, Євгена Клопотенка, представників громадських організацій, експертів у галузі харчування та дитячих лікарів – ендокринологів і дієтологів,
– написала Зеленська.

Перша леді України додала, що робоча група нині працює над створенням зразків меню з рецептами страв та технологічними картками, які відповідають оновленим вимогам і нормам харчування для дітей усіх вікових груп.

Зокрема, сезонні меню готуються на шість тижнів. "Робота рухається швидкими темпами: вже готові меню сніданків та обідів. Надалі будуть розроблені меню для вечерей, других сніданків і підвечірків", – запевнила Зеленська.

Тож, незабаром в українських навчальних закладах діятимуть нові сучасні стандарти у харчуванні дітей та підлітків.


Водночас кулінарний експерт, автор та керівник проєкту Cult Food Євген Клопотенко у фейсбуці написав, що рішення про нові меню ухвалені на основі даних з п'яти тисяч шкіл, в яких діє цей проєкт.

Я вже вибрав для шкільного меню топові страви зі свого збірника рецептів, а також розробив нові рецепти. Зараз залишається робота за технологами – вони мають створити технічні карти, розрахувати калорійність та собівартість,
– додав кулінарний експерт.

Що відомо про нове харчування в школах

Від нового року заклади освіти повинні врахувати особливості різних вікових груп дітей і підлітків, а також зробити шкільні меню різноманітними і збалансованими відповідно до потреб учнів.

У МОЗ наголосили, що у новому проєкті шкільного харчування будуть заборонені такі продукти:

  • технологічно оброблені м'ясні та рибні страви, зокрема ковбаси, сосиски, заморожені напівфабрикати тощо;
  • солодкі газовані напої, енергетичні напої та будь-яких інших напоїв із вмістом доданих цукрів;
  • також обмежать добову кількість солі, цукру, борошняних та кондитерських виробів та жирів для дітей.