Тож, для успішного складання тесту потрібно буде набрати щонайменше 55,5 балів. Про це заявила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак під час брифінгу, передає ТСН.
Цікаво Замість червоних дипломів: у Міносвіти пояснили, як і кому видаватимуть дипломи з відзнакою
У Міністерстві охорони здоров’я наголосили, що вони вже мінімізували можливі ризики для безпечного складання іспиту в умовах пандемії.
За словами Микичак, зниження прохідного балу для студентів-медиків не є необхідною процедурою, бо встановлений зараз бал відповідає вимогам для набуття професійної компетенції майбутніх медичних працівників.
Всі можливі ризики від здавання “Кроку” МОЗ і Центр тестування мінімізували. Встановлений рівень прохідного балу "Кроку" ми вважаємо таким, що є посильним для студентів та відповідає вимогам набуття професійної компетенції. Тому зниження прохідного рівня не буде,
– пояснила Ірина Микичак.
Заступниця міністра МОЗ наголосила також, що у 2021 році лікарі-інтерни під час стажування будуть отримувати зарплату в рамках освітньої програми, яка допоможу мотивувати студентів до проходження інтернатури.
Додамо, що завдання "Кроку" містять 150-200 запитань. Для відповіді студенти мають по 1 хвилині. Додатковий час надається студентам-громадянам іноземних держав, для яких, зокрема, українська мова не є рідною.
Що відомо про іспити для студентів-медиків
- Іспит "Крок-1" студенти складають наприкінці третього курсу навчання. Він перевіряє рівень знань медиків з таких дисциплін – анатомії, фізіології, гістології, фармакології, патологічні анатомії, фізіології та інших.
- Іспит "Крок-2" студенти складають в кінці шостого курсу. Він перевіряє знання з клінічних дисциплін, в яких майбутні лікарі намагаються підібрати найбільш коректний метод діагностики чи лікування патології, зазначеної в умові.
- Іспит "Крок-3" складається під час навчання в інтернатурі. Це іспит, який базується на освітньо-професійній програмі підготовки спеціаліста за певною лікарською спеціальністю.