Бурхливий розвиток цивілізації, особливо останніх десятиліть, суттєво погіршив екологічну ситуацію на планеті. У промислових регіонах спостерігається низька народжуваність. Люди страждають на серцево-судинні, респіраторні недуги, рак.
Основними джерелами забруднення атмосфери є металургійні підприємства, а також автотранспорт. Найбільші міста світу потерпають від токсичних туманів-смогів. Не менш небезпечні для здоров'я людини і забруднення вод та ґрунтів.
Питання про вплив людини на атмосферу - у центрі уваги фахівців і екологів всього світу. Проривом у цій справі, за прогнозами експертів, може стати Кіотський протокол - глобальна угода щодо охорони навколишнього середовища.
Шум
Шум - ще одна з форм фізичного забруднення навколишнього середовища. Загалом шум - це хаотичне нагромадження звуків різної частоти, сили, тривалості, які виходять за межі звукового комфорту.
Неприємні та небажані звуки чи їхня сукупність заважають нормально працювати, відпочивати..
Джерелами шуму є транспорт, промислові об'єкти, гучномовні пристрої, телевізори, музичні інструменти, юрби людей.
Нині добре відомо, що шум шкідливо впливає на здоров'я. Він викликають недуги ендокринної, нервової, серцево-судинної систем і глухоту.
“Слух втрачений внаслідок шумових потрясінь вже не повернути. Адже, пошкоджені волоскові клітини у середньому вусі відновити неможливо. Це вада на все життя”, - каже отоларинголог Марк Лутман.
верхньою межею житлово-побутового шуму вважається - 40 дБА вдень, і 30 - вночі. Надмірні шумові потрясіння спричиняють втому, нервові і психічні розлади.