За його словами, вільне падіння української економіки припинилося, однак вона досі перебуває в скрутному становищі, пише "Новое время".
"За минулий рік ВВП країни скоротився на 6,8%, згідно з прогнозами, цього року зменшиться ще на 9% — загальне падіння на 16% за два роки. І хоча ситуація стабілізується: девальвація гривні скоротила дефіцит за поточними рахунками, а серйозна бюджетна коригування дозволила збалансувати державний бюджет у другому кварталі, ситуація залишається ризикованою", — вважає Аслунд.
Економіст стверджує, що основні економічні проблеми України беруть початок не всередині країни — вони є результатом агресії Кремля.
"Войовничий північний сусід України анексував Крим, фінансує сепаратистів на Сході, почав торгову війну, періодично переривав поставки газу, а також загрожує фінансових ударом. Дотепер Україна вдавалося протистояти цим викликам за мінімальної підтримки з боку міжнародних партнерів — але вона відчайдушно потребує допомоги", — наголосив він.
Росія відкрила новий фронт економічної війни
Аслунд нагадав, що 1 липня Росія відкрила новий фронт економічної війни в Україні: "російський енергетичний гігант "Газпром", який використовується РФ для досягнення її політичних цілей на міжнародній арені, в односторонньому порядку вирішив припинити постачання газу в Україну".
"З урахуванням надлишку газу в світі, Європа має можливість рішуче сказати Росії, що такі корупційні практики відтепер неприйнятні. Зокрема, Європейська комісія повинна наполягти на тому, щоб в України була можливість продовжити імпортувати російський газ для поставок Європі", — вважає експерт.
Що робити далі?
За його словами, стабілізаційна програма від МВФ — правильна, але недостатня.
"Щоб збільшити міжнародні резерви України, стабілізувати її валюту і зняти введені НБУ обмежувальні заходи, потрібно додатковий кредит на 10 мільярдів доларів. Ці гроші повинні надати ЄС і США. В той же час, Євросоюз повинен винести російську торговельну війну з Україною на порядок денний будь-яких переговорів з РФ. Також потрібно скасувати решту квоти на імпорт українських товарів", — вважає Аслунд.
Він підсумував, що потрібно скористатися будь-якою законною можливістю залучити Росію до відповіді.
Читайте також: У НАТО порадили готуватись до найгіршого сценарію на Донбасі