Про це у спільній із брюссельським аналітиком з питань зовнішньої політики Стівеном Блокменсом статті для брюссельського видання EUobserver, передає "Укрінформ".
Стратегічне, інституційне співробітництво в ЄС, а також спроможності і ресурси у сфері оборонних потреб вимагають зміцнення. Як результат, подальша інтеграція має досягти рівня Європейського оборонного союзу (EDU),
— переконані автори статті.
Вони наголосили, що такий союз дозволить країнам-членам ефективніше розпоряджатися 190 млрд євро на рік, передбачених у бюджетах на утримання 28 національних армій загальною чисельністю 1,5 млн особового складу.
У статті відзначається, що анексія Криму Росією, дестабілізація на сході України, провокації з боку РФ проти країн-членів ЄС у повітряній обороні та на морському просторі завдали удару по безпековому порядку, сформованому після холодної війни, та відродили усвідомлення про можливість військової атаки і окупації в Європі.
Читайте також: Створення армії Євросоюзу: як німці "завойовують" Європу
"Але, на жаль, безпека і оборона є найслабкішими ланками у проекті європейської інтеграції", — вважають Солана і Блокменс.
На їхню думку, лідери ЄС на саміті у червні мають ухвалити рішення про такий Європейський оборонний союз, затвердити дорожню карту на його створення. Ці заходи повинні включати перегляд та оновлення Європейської стратегії безпеки, створення постійного органу із забезпечення співробітництва та процесу ухвалення рішень між країнами-членами у сфері безпеки та оборони, забезпечення умов для розвитку оборонно-промислового комплексу ЄС, зауважують автори статті.
Нагадаємо, Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер закликав створити загальноєвропейську армію для протидії Росії.