За його словами, реалізувати заяви політиків щодо імпічменту нереально одразу із кількох причин. По-перше, відповідно до Конституції України, на кінцевому етапі питання імпічменту вирішується трьома четвертями Верховної Ради.
"Це норма, якої нема у жодній європейській конституції. Свого часу Венеціанська комісія наголошувала, що треба змінити цей момент і зменшити кількість депутатів, необхідних для того, аби президента можна було усунути з посади в порядку імпічменту", — розповів він.
У нас відсутній закон про імпічмент президенту. Про це всі говорять, але як тільки у нас обирається новий президент, одразу всі забувають, що такий закон повинен існувати, тому механізм в загальному хоч і передбачений, проте було би значно краще, аби він був на рівні спеціального закону. До того ж, коли створюється спеціальна тимчасова комісія, її склад формується пропорційно до представництва фракцій у Верховній Раді. З урахування того, яка кількість депутатів представлена у фракції президента, у "Народному фронті", зрозуміло, що це все унеможливить реалізацію історії з імпічментом,
— додав Москалюк.
Експерт також нагадав, що відповідно до Конституції президент може бути усунений з поста у порядку імпічменту лише за державну зраду або вчинення іншого злочину.
"У деяких конституціях передбачено, що президента можна усунути з поста в порядку імпічменту за порушення законів чи конституції, наприклад. А отут наявність складу злочину у діях президенту буде складно довести", — вважає він.
Де-факто процедура імпічменту не може бути реалізована в принципі. Навіть, коли ми згадаємо часи Януковича, то навіть тоді набрати достатню кількість голосів для імпічменту було важко. Через складність реалізації цю процедуру до нього так і не застосували. Коли Конституція приймалася у 1996 році, кажуть, що лобіював цю норму як раз Кучма, щоб унеможливити свій імпічмент,
— підсумував Москалюк.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що фракція Радикальної партії ініціює процедуру імпічменту Порошенка та вимагає створити Спеціальну тимчасову слідчу комісію Верховної Ради.
Ця заява стала реакцією на оприлюднення корупційного розслідування, яке ґрунтується на Панамських документах і викриває причетність десятків політиків вищого ешелону, бізнесменів і впливових людей різних країн, включаючи навіть президентів, до володіння і користування офшорними компаніями для виведення коштів та ухилення від сплати податків.
Так, зокрема до списку чиновників високого рангу, які причетні до створення офшорних компаній, потрапив і Порошенко.