Про це сайту "24" розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.
Читайте також: Труханов та Голубов входять до одного угруповання, яке контролює Одесу, – Лещенко
Як нагадує експерт, Труханов проходив у цій справі спочатку як свідок. Крім того, він повернувся з-за кордону разом із своїм заступником, якого теж звинувачують у корупції. Тобто, говорить Леонов, вочевидь, що вони відчувають певну безпеку.
За словами Олександра Леонова, Труханов підписав колективне рішення Одеської міської ради. Рішення, безперечно, сумнівне. Втім, як кажуть фахівці, спочатку в цій справі потрібно було працювати з виконавцями з нижчих ланок і поступово виходити на всю схему.
Коли НАБУ одразу хапає того, хто стоїть на самій вершині корупційної схеми, довести його провину складно. Ми можемо бачити цю корупцію, але це треба довести конкретними фактами. Щоб довести провину Труханова, потрібно, щоб хтось його "здав", надавши відповідні документи. А це досить сумнівно,
– вважає Леонов.
Політолог також переконаний: те, що Труханова відпустили на поруки, свідчить, що проблема не стільки в суддях, а старому Кримінально-процесуальному кодексі. Адже, як зауважує він, КПК був ухвалений ще при Януковичі, і головний напрям цього закону був саме в тому, щоб захистити корупціонерів. Тому, щоб надалі не було подібних ситуацій, потрібно змінити КПК.
"Чому навіть ті народні депутати, які справедливо критикують той факт, що можна взяти корупціонера на поруки, досі не внесли відповідних змін у КПК, які б це забороняли? Чому не встановити межу застави, вище якої заборонялося б брати на поруки людину, яку звинувачують у важких корупційних діяннях?" – запитує Олександр Леонов.
Як підкреслює експерт, це політичне питання, яке потрібно вирішити. Втім, на жаль, різні політичні сили займаються тим, що вказують пальцем один на одного. А питання не вирішують.
Нагадаємо, 15 лютого Солом'янський районний суд Києва обрав запобіжний захід голові Одеси Геннадію Труханову. Його взяв на поруки депутат від БПП Дмитро Голубов. Перед оголошенням міри запобіжного заходу біля будівлі суду почались сутички.
Хто такий Дмитро Голубов, який взяв Труханова на поруки? Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка", голова "Інтернет-партії України". Станом на грудень 2017-го був власником 4376 біткойнів, що на той час було еквівалентно понад двом мільярдам гривень.
У 2005 році протягом 5,5 місяців перебував під слідством за звинуваченням у хакерському зломі американських банківських систем і крадіжці 11 мільйонів доларів. Повністю виправданий Солом'янським судом міста Києва у зв'язку з "відсутністю складу злочину".